Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Műtét, egészségügyi kaparás...

Műtét, egészségügyi kaparás hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
Lesz egy ilyen műtétem,később méh eltávolítás lesz,az a kérdésem hogy zajlik előtte(altatóorvos stb)alatta és utána?
2017. márc. 28. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
30%

Kicsit kitágítják a méhszájat lamináriával.(Kellemetlen,talán egy kicsit fájdalmas is) Aztán vákuummal kiürítik a méhed (méhnyálkahártya)

A hasad fájni fog utána,kinek jobban,kinek kevésbé..

2017. márc. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
32%
A laminaria egy erősen összepréselt és kiszárított tengeri moszat.(olyan,mint egy gyufaszál,csak hosszabb) Az a lényege, hogy amikor felteszik a méhszájba és a méhnyakcsatornába az ott lévő nedvességből megszívja magát és nagyon lassan elkezd duzzadni és ezzel mintegy fokozatosan tágítja a nyakcsatornát és a méhszájat is egyben. Nem drasztikus, mint régen, akkor még ezt a fém tágítót használták. Nem okoz sérülést, így a műtét után a méhszáj nyílása szépen összetud húzódni az eredeti nagyságra.
2017. márc. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem kétszer volt nem múló vérzés miatt. Elsőnél csak boditottak. Felénél magamhoz tértem, majdnem leállt legzesem, de ez ritka nagyon, a műtossegéd pl 10 éve van ott és ilyet még nem látott. A magához térés viszont gyakori. Amikor magamnál voltam, akkor rettenetesen fájt, mert még javában kapartak. Brrr.... De a műtét után még görcsöm sem volt. A másodiknál rendes altatást kaptam az első gikszer miatt, itt semmi gond nem volt, semmit nem éreztem, utána sem.

Ha valaki szült már, akkor nálunk hegar tagitoval tagitanak (ekkor már el van boditva/altatva az ember) és utána küretkanállal szedik le a méhnyálkahártyát, vakumot nem használnak. De kérdezd az orvosod. Nekem részletesen elmagyarazta, hogy mi és hogyan, miért történik.

Jobbulast!

2017. márc. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A tágítás nagyon kemény....
2017. márc. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!