Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Belehalhatok a szülésbe?

Belehalhatok a szülésbe?

Figyelt kérdés
Magas a vérnyomásom, CONCOR-t szedek rá! Van két gyerekünk, de szeretnénk harmadik babát. De az orvosom ma azt mondta, ne kísértsük a sorsot, a magas vérnyomást elég így kezelni, ne vállaljunk babát! Tapasztalata van valakinek ebben a témában?
2010. máj. 12. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha az orvosod nem javasolja, akkor mit vársz?

Ha valaki it azt irja, hogy neki szerencséje volt és nem halt bele, akkor megkockáztatod?! És ha neked nem lesz szerencséd?!?!?!

Ott marad két gyerek anya nélkül, mert nem az orvosra hallgatott, hanem valakire egy forumban, aki lehet, hogy nem is irt igazat, csak kicsit viccelt?!?!?!?


MOst komolyan gondolodsz azon, hogy orvosi javaslat ellenére, magas vérnyomással - ami terhesség/szülés nélkül is veszélyes - még egy gyereket megkockáztatsz? Ennyire felelötlen nem lehetsz, vagy ha igen, akkor sajnáloma meglévö gyerekeket is.

2010. máj. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Magasvérnyomást manapság elég jól lehet kezelni.

1.Véleményt szerintem ne egy orvostól kérj,hanem min.1 szülészt,és 1 belgyógyászt kérdezz!

2.Mielőtt terhességet tervezel előtte 3 hónappal át kell állni más gyógyszerre,ami terhesség alatt is szedhető,ha ez nem elég,akkor nyilvánvaló,hogy a terhesség alatt sem tudnák kezelni a vérnyomásod,tehát nem javasolnak terhességet.

3.Függ a korodtól,mióta van magas vérnyomásod,ingadozó-e ,súlyod stb.

Ha tehát a családi kupaktanács összeül,megbeszélitek a lehetőségeket,kérj szakvéleményt,és ezt mérlegelve döntsetek.pl.van akinak a magas vérnyomás miatt végzik a császárt.Nem lebeszélni akarlak,se rá,de ezt igy kereekperec kijelenteni:hasonlit egy orvos ismerősömre,akinél egyik nap a hőemelkedés is halálos,másnap a 40 fokos láz is csak semmi extra.

2010. máj. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A nagynénémnek horror magas vérnyomása van és annyi az egész, hogy császárral szült, mert a sima szülés neki is meg a babának is életveszélyes lett volna. természetesen életben maradtak mindketten a császár után és azóta is élnek és virulnak.
2010. máj. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy a kardiológusom azt mondta, ha folyamatosan ellenőrizve vagyok, szülhetek, még csak 32 éves vagyok. Szerintem a nőgyógyászom nem akar bajlódni velem, mert kicsit több oda figyelést igényelne a terhes gondozásom!
2010. máj. 13. 15:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Keress másik nőgyógyászt!
2010. máj. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!