Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Belehalhatok a Sedogelat...

Belehalhatok a Sedogelat túladagolásába?

Figyelt kérdés

Beszedtem ma este kb 3-4 órája 17 db tablettát ebből a gyógyszerből:

Sedogelat:

Gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítmény, melynek hatását népgyógyászati és irodalmi adatok igazolják.

1 kapszula tartalma: 22 mg macskagyökér szárított alkoholos-kivonata (Valerianae rad. extr. spir. sicc.) (4-5:1), 9 mg citromfű szárított vizes- kivonata (Melissae fol. extr. aquosa sicc.) (5-7:1),5,6 mg golgotavirág szárított vizes-kivonata (Passiflorae herb. extr. aquosa sicc.) (6,25:1)


Azt írják rajta, hogy max 6 darabot lehet felnőtteknek naponta.. én a 3x-osát vettem be kb. Arra vagyok kíváncsi, hogy én most ebbe belehalok vagy sem? Mert hiába nem gyógyszer mégis túladagoltam. Nem fikázásokat akarok olvasni csak arra vagyok kíváncsi, hogy lehet-e valami komolyabb bajom. Előre is köszi!


2009. nov. 18. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel nem írtad, hogy bármi komolyabb fájdalmad esetleg rosszulléted lenne, azt gondolom, hogy nem.
2009. nov. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
85%
Csak egy kérdés miért vettél be anyi gyogyszert?
2009. nov. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem halálos, de ahhoz elég nagy az adag, hogy túlzottan hasson [pl. szinte kómás, ájulásszerű álmosságot érzel, kétszer annyit alszol, mint szoktál; túlzottan nyugodt vagy, már-már érzéketlen].

Igyál sok folyadékot mindenképp, folyamatosan, az segíthet, hogy ne legyen [akkora] gond, mint ami esetleg elképzelhető.

2009. nov. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%
Előbb beveszi a háromszorosát, és utána kérdezi meg, hogy belehalhat -e! Darwin díj!
2009. nov. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

Ez mi? Nyugtató? Ha itt írsz, valószínűleg nem. Mit írnak a tájékoztató "Ha az előírtnál többet vett be" részében?

Legközelebb tarts be az adagolási útmutatót...

2009. nov. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%
Nem, nem halsz bele, pedig gyanítom hogy valami ilyesmi lett volna a célod, különben mi másért szedtél volna be 17 db-ot?
2009. nov. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!