Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Terheléses cukorvizsgálat...

Terheléses cukorvizsgálat eredményét mennyire befolyásolja az előtte való nap megivott alkohol?

Figyelt kérdés
Terheléses cukorvizsgalatra kellett mennem, hormonvizsgalattal egybekötve a mensesem elején. A születésnapomat ünnepeltem este, amikor megjött a menstruaciom, és tudtam hogy igy SOS-ben másnap reggel cukorterhelésre kell mennem. De addigra megittam 5 dl száraz vörösbort, 5 óra alatt, kb 11 óráig bezárólag. Reggel elmentem a cukorterhelésre, ami fél 8 kor volt. Utána gondokodtam, hogy az alkohol lehet hogy befolyásolta az eredmenyt. 4,6 lett az éggyomri cukor, a terhelést még nem tudom. Szerintetek fals eredményt fogok kapni?
2017. ápr. 9. 22:07
 1/2 anonim válasza:
Nem tudod megismeteltetni? Lehet, hogy befolyasolja, sot, kb biztos.
2017. ápr. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A száraz vörösbor nem befolyásolja az eredményt. Nézz csak utána, ezt pont ihatják a cukorbetegek is. Nem fogsz fals eredményt kapni. Sajnos nekem rossz lett a cukorterhelésem attól függetlenül hogy mindent úgy csináltam előtte ahogy kell. Azóta keményen diétázom.
2017. ápr. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!