Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló hatása pattanásra?!

Fogamzásgátló hatása pattanásra?!

Figyelt kérdés
Sziasztok :) Már az elején szeretném leszögezni hogy legyetek szívesek ne írjatok olyanokat hogy a fogamzásgátló nem erre való, ez csak ideiglenes megoldás lenne stb. mert tudom, és nem is a pattanásaim miatt kezdtem el szedni. Nos a kérdés az lenne, hogy kinek mennyi időbe telt amíg javított a helyzeten? Közepesen súlyosnak mondanám az arcbőröm, eddig csak a homlokomon volt rengeteg pattanás, viszont két hónapja szedem a dienille nevezetű fogamzásgátlót, és azt vettem észre, hogy a nagy gyulladt pattanások ez idő alatt eltűntek, egy kettő ha kijön, viszont azok is inkább már az arcom két oldalán, illetve helyette nagyon sok pici lett a homlokomon. Ez jelenthetné azt hogy tisztul az arcom? Felhívtam az orvost, ő azt mondta hogy várjunk még vele egy két hónapot, mert az már jót jelent ha van változás, de nem bízok benne annyira. Mármint nem az orvosomban, hanem hogy jó lesz a tabi. Szóval van akinek bevált ez a fogamzásgátló vagy esetleg másik? És érdemes még várnom vele hátha teljesen letisztítja a bőrömet?

2017. ápr. 11. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem segített, bár én a Belara nevű gyógyszert szedtem, én is más miatt. Simán letisztíthatja, bár nekem sosem múlt el tökéletesen, de elfogadható volt.
2017. ápr. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is voltak pattanásaim, pár db. Kaptam rá Diane35-öt és a 2.hónaptól fél évig volt szép, nagyon gyorsan letisztult, majd gyulladtabbak és nagyobbak jelentek meg. Szedette velem a doki még 2évig, de nem történt változás. Ekkor másik doki Belarára cserélte, 1.hónaptól gyönyörű volt, mitesszer se volt! 4hónapig tartott a csoda... Utána visszatértek a gyulladt hatalmasak. 1 évig még szedette a doki, pedig már kiszáradt teljesen a bőröm, a hajam, körmeim, hüvelyem!


Elmentem endokrinológushoz, aki naplót íratott velem hogy mikor, hol jön ki, ciklusnap, étkezés, élethelyzet.

Kiderült hogy addig vannak pattanásaim amíg szedem. A szünetben múlnak el... A nőgyógyász Cypromixet akart adni, de az endokrinológusnál kiderült hogy maga a tabi okozza! Mellékhatás, elég gyakori ráadásul! Az esetek nagy részében a pattikra történő hatása nem igazán jön elő, ez ilyen járulékos dolog és vagy hat rá vagy nem.

A kozmetikus barátnőm is így a Belarával, testvérem a Dienille-vel. Ha 2 hónapon belül nem hat akkor nem is jön elő ez.


Amióta letettem nincs egy db se! Azóta fogamzásgátlás céljával használok hüvelygyűrűt mert kevés benne a hormon és nincs gondom.

2017. ápr. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem szörnyen csúnya pattanásos volt az arcom, a mellkasom, a hátam. Minden orvost végig jártam, mindenhol rendben találtak mindent, nem volt mit tenni, elkezdtem fogamzásgátlót szedni hátha és azóta elmúlt mindenhonnan a pattanás, amikor megjön akkor pár 2-3 db kijön az arcomon, de nem vészes. Belarát szedek.
2017. ápr. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
-pár
2017. ápr. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!