Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyi ideig kell szednem a...

Mennyi ideig kell szednem a fogamzásgátló tabit, hogy védett legyek? És ha már beállt a menzeszem a gyógyszer mennyire fog belekavarni, megváltoztatni azt?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 10. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Betegtajekoztatot olvasd el esetleg? Le van irva benne.
2017. ápr. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyenlőre még csak érdeklődök, nem kezdtem el szedni, nyilván ha lenne itthon elolvasnám a tájékoztatót. Köszi a hasznos választ..
2017. ápr. 10. 10:37
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a menstruáció első napján kezded el szedni akkor onnantól védett vagy. Ez le van írva a betegtájékoztatóban és az orvos is mondja majd.

Ha nem az első napon kezded el akkor egy ideig máshogy is kell védekezni (pl. gumival)

Belekavarni rendesen bele tud mert ez egy mesterséges vérzést idéz elő, nem igazi menstruációt. Csökkenti a vér menyniségét és a napokat is. Ha hasfájós vagy nem fog anynira fájni. Bár ez gyógyszer és egyén függő is. Nekem volt olyan gyógyszer amitól ugyanúgy fájt és amit most szedek attól csak egy kicsit.

2017. ápr. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ:)
2017. ápr. 10. 12:03
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy az interneten is rá tudsz keresni, fent van az összes gyógyszer betegtájékoztatója. Általában rákeresel a névre és mellé írod hogy házipatika és ott megtalálod.

Én is most fogok kezdeni újra tablettázni és még nem vettem meg, de neten már elolvastam az egész leírást.

2017. ápr. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!