Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tamponnal lehet úszni?

Tamponnal lehet úszni?

Figyelt kérdés
Ez lenne az egyik főkérdés... de a másik: ti hogy mondtátok el hogy tampont szeretnétek használni? Mivel én úszok heti 3x 2 órát. És nagyon utálom hogy emiatt ki kell hagynom egy hetet... ha tamponnal úsznék azt bent lehet hagyni 2 óráig?nem fáj a tampon használat? 13/L

#menstruáció #tampon #tamponnal úszás
2017. ápr. 13. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet. Szerinted az úszónők kihagyhatnak egy hét edzést mensi miatt?
2017. ápr. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
beszélj anyukáddal, nem ciki dolog ez
2017. ápr. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Igazából ezen még nem gondolkoztam...😅
2017. ápr. 13. 14:52
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát én cikinek érezném... nem szoktunk ilyenekről beszélni... igen, tudom hogy ez baj...
2017. ápr. 13. 14:53
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, van úszótampon is az jobban bírja a vizet. Nem fáj a használat csak el kell lazulni miközben felteszed.

Kezdd ezzel, hogy ugye úszni jársz és 3 edzést kihagyni nagyon sok neked a mensi miatt ezért szeretnél tampont használni. A legegyszerűbb ha csak oda állsz és kibököd, ez teljesen természetes.

2017. ápr. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.😙 nagyon sokat segítettél.😊
2017. ápr. 13. 15:01
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok, anyuka, 16 éves leányzóval


sajnálom, hogy ilyenekről nem szoktatok beszélni. Már jóval ezelőtt kellett volna, és szerintem neki kellett volna eszébe jutnia, hogy mi lesz az úszás miatt. Egyszerűbb lenne, ha ő magyarázná el, mit hogyan tegyél, nem magadtól kell kipróbálnod a tampont.

2017. ápr. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem sosem világosítottak fel, de valahogy az teljesen természetes volt, hogy megbeszéltük, mit kell venni. Én minitamponnal kezdtem, könnyebben felmegy ugye. Persze, hogy bent lehet hagyni 2 órát, sőt, jó is, mert ha megtelik, könnyebb kihúzni. Én is úszok heti 3x, versenyző is vagyok évek óta, 12 évesen jött meg. Soha nem volt vele problémám, csak nem szeretem.

Szerintem anyukádnál kérdezz rá természetesen, mert ez egy természetes dolog. Ne úgy, mintha valami bűn lenne. Szerintem meg fogja érteni, ő is nőből van.

Amikor először felteszed, fáj, persze ez nem törvényszerű. Fontos, hogy ne az utolsó pillanatban állj neki, mert kapkodni fogsz és az nem jó. "Gyakorolni" kell előtte. A legfontosabb, hogy mindig moss kezet előtte és tiszta helyen tedd fel, nehogy bekerüljön a szervezetedbe valamilyen fertőzés. Ne izgulj előtte, nem fog benned ragadni, nem teszel magadban kárt, nyugi. Fontos, hogy nyugodt légy, különben összehúzódhatsz és nem megy fel. Ha nem megy fel elsőre ne ess kétségbe, majd máskor menni fog. Jól fel kell tolni, ameddig már nem érzed, hogy ott van. Utána is moss kezet.

Sok szerencsét, nem kell félni.

16/l

2017. ápr. 14. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen #8as!!!!😘😘😘😘😘😘
2017. ápr. 14. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!