Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha elfelejtettem bevenni az...

Ha elfelejtettem bevenni az előző ciklusom 3. Heteben egy fogamzasgatlo tablettat de masnap bevettem es rendesen meg is jott a verzesem ugy ahogy szokott, lehetek terhes?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 14. 12:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Ha az első héten maradt volna ki, akkor nagyobb lenne az esélye, de ez a 3.-ban volt, azaz az utolsó héten, pótoltad is, szóval nem sok esély van a terhességre
2017. ápr. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

" Ha a 15-21. napon 1 tablettát felejtett el (harmadik sor)


- Két lehetőség közül választhat:


- Mihelyt eszébe jut, azonnal vegye be a tablettát, még akkor is, ha ez azt jelenti, hogy egyszerre két tablettát kell bevennie. Folytassa a tabletták szedését, a szokásos időpontban. Hagyja ki a placebo tablettákat, folytassa a következő csomaggal (a kezdő nap különbözni fog).

- Nagyon valószínű, hogy igazi megvonásos vérzése csak a második csomag végén lesz (amíg a fehér placebo tablettákat szedi), de a 2. csomag beszedése közben pecsételő, vagy menstruáció-szerű vérzéseket észlelhet.

- Az is lehet, hogy abbahagyja az aktív rózsaszínű tabletták szedését ebből a csíkból, és azonnal kezdje meg a fehér placebo tabletták szedését (meg kell jegyeznie azt a napot, amelyen elfelejtette bevenni a tablettát). Utána folytassa a következő csomaggal. Ha egy új csomagot akar kezdeni a szokásos kezdési időpontban, akkor a placebo tablettákat 7 napnál rövidebb ideig szedje.

- Ha a fenti ajánlások közül bármelyiket követi, védve marad a terhességgel szemben.

- Ha a csomagban levő bármelyik tablettát elfelejtette, és az első placebo napokon nincs vérzése, ez jelentheti azt, hogy terhes. Beszéljen kezelőorvosával, mielőtt megkezdi a következő csomagot."


Ha így jártál el akkor nem lehet baj.

2017. ápr. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!