Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szűzként használhatok intimtöl...

Szűzként használhatok intimtölcsért/kelyhet?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy ha szűz vagyok, képes lehetek intimtölcsért/kelyhet használni? Ha a tamponhasználat nem sikerült (mondjuk nm sokszor próbálkoztam, mert megijesztett a TSS lehetősége), akkor ez még inkább felejtős? Vagy sikerülhet?

Előre is köszönöm a segítséget!

20/L



2017. ápr. 16. 00:04
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
Nem, a szűzhártyanyílása az intimtölcsérhez kicsi. Ha felhelyezni sikerülne is, a megtelt kelyhet kivenni nem.
2017. ápr. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%

Öhmmmmmm, ez így logika csak, ha egy tmapon nem mey fel, a tölcsér sem fog. Plusz szerintem iszonyúan nem higiénikus, legalábbis nekem nem lenne gusztusom a vért kiöntögetni, aztán aaz egész cuccot fertőtleníteni.

Másik meg, hogy a szűzhártya rugalmas, szóval egy mini tamponnak bőven át kéne férnie...

2017. ápr. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. ápr. 16. 15:00
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Átszakad az első alkalommal (tapasztalaaaaat).

Amúgy nem kell fertőtleníteni, csak vízzel lemosni. Nem túl guszta, de még mindig jobb, mint egy tampon.

Írj privátot nyugodtan, ha gondolod!

2017. ápr. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Metionin ***** válasza:
73%
Szerintem nem, józan paraszti ésszel ha a tampon nem megy fel, akkor a tölcsér sem fog, pláne kijönni. Meg ahhoz több ujjadat fel kell dugni, hogy összecsípd a tölcsért amikor kiveszed. Egyébként a tamponhasználattól sem kell tartani ha rendesen cseréled és tiszta kézzel helyezed fel. De ha kényelmetlen, akkor valószínűleg a tölcsér sem lesz jó ötlet.
2017. ápr. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. ápr. 17. 11:47
 7/9 anonim ***** válasza:
95%
Gyere Fbra az intim kehely/tölcsér és mosibetet csopiba. Sokat segítenek. Ne add fel a kelyhezést! Milliószor jobb a tamponnál
2017. jún. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%
Vannak olyan kelyhek, amik direkt tiniknek készültek (kicsik). Szóval szerintem megér egy próbát (az említett fb csoportban segítenek). :) 28/N
2017. júl. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én az vagyok, de az M-est is tudom használni. Összenyomva kell felhelyezni, úgy nem nagyobb a tamponnál. Mondjuk nekem extra erős a vérzésem, az M-es kúp is 4-5 óra alatt megtelik. Szóval 12 órára csak szerencsésebbeknek jó, de még mindig jobb a tamponnál. Nekem abból is extra plus kellett, azért tértem át. :(
2017. júl. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!