Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Segítség! Mit tegyek? Menstruá...

Segítség! Mit tegyek? Menstruáció.

Figyelt kérdés

Egyszerűen.. Tudom furcsa most, hogy ilyen szerencsétlen vagyok.

Menstruációkor folyton átázok. Úgy értem, hogy közben is. A betét jól van fent, de azt nem tudom szabályozni, hogy a vér merre folyik, ezért sokszor a bugyimra a betéten kívül. Ma reggel is úgy ébredtem, hogy a lepedőm tiszta vér, mert megint átáztam. A betét az vastag, és 3 óránként cserélem. De én már nem bírom, nem tudom, hogy mit tegyek, hogy ne ázzak át! Kezdjek el hordani tampont?14/L


2017. ápr. 22. 07:32
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
Használj vattát plusz betétet!
2017. ápr. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Milyen bugyiba ragasztod? Ugye nem tangaba? Ejjelre ejjeli betet kell! Nappalra pedig inkabb hasznalj tampont, ha mesz vhova.
2017. ápr. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem, a tangát kifejezetten utálom. Sima, normál bugyit hordok.

Hát az a helyzet, hogy hiába a betétnek, mert valahogy mindig félre folyik..

Most is reggel ezért sírtam, tudom nem kellene, de anyukám mindig lecsesz, ha átázok és már tehetetlen vagyok..

2017. ápr. 22. 08:31
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora, milyen bugyit használsz ilyenkor?
2017. ápr. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem mamabugyit, de annyira picit sem. Inkább az a normál, mondom.
2017. ápr. 22. 08:58
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád mit mond, mit csinálj? Amikor ő volt 14 éves, ő mit használt? Akkor még talán nem is voltak betétek, tehát vattát, mi mást? Az sokkal jobban felveszi a test alakját, ezért akármerre akarna folyni a vér, fel tudja fogni. Betéttel kombinálni meg azért jó, mert a betétben van nedvzáró réteg, ezért akkor sem lesz folt, ha a vatta átázna.
2017. ápr. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg bővebb a bugyi, lehetősége van elmozdulni. Ilyenkor vegyél egy szorosabb bugyit meg éjszakai betétet. Magad alá pedig tegyél egy törölközőt. Anyukádra meg nem tudok mit mondani. Nekem felnőttként is van, hogy elnézem és véres lesz a bugyim.
2017. ápr. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 20 éves vagyok, de talán tudok tanácsot adni. Nekem van egy olyan plédem, amit arra használok, hogy amikor már tudom, hogy meg fog jönni a mensim, a lepedő fölé térítem. Kb a fenekem tetejéről a combom közepéig ér. Így akkor sem lesz véres sem a lepedő, sem az ágy, ha hamarabb jön meg, és nincs bent betét.


Amikor megjön, napközben tampont használok (te is megpróbálhatod a minit, ha gondolod), alá pedig egy tisztasági betétet teszek, hogy elkerüljem a szivárgás okozta kellemetlenségeket. Az ob-nek van silk touch borítású tamponja, ez nagyon könnyen felcsúszik. A mini szerintem neked is felmenne.


Éjszaka nem mindig használtok tampont. Ha azt használok, akkor este felkelek ébresztőre, hogy legalább 6-7 óránként cseréljem. Ha betétet teszek be éjszakára, akkor szinte ilyen pelenka méretű éjszakait szoktam, ami a fenekem tetejéig ér. Olyan bugyiba teszem, amit nem sajnálok, ha véres lesz, és nem tudom időben kimosni. Igen, erre a célra van 4-5 "mensis" bugyim. :D Erre a bugyira rá szoktam venni egy másik szoros mensis bugyit, majd jöhet a piros pizsinaci, alattam pedig a mensis pléd van. Remélem, tudod követni. :P Így a pléd szinte sose lesz véres, annyi réteg van rajtam. Ha valami véres lesz, reggel kimosom kézzel hideg vízben, így a vér szinte azonnal kijön belőle.


Ha bármi kérdésed van, szívesen segítek! :)

2017. ápr. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#8 akkor nem csak nekem van mensis bugyim :D
2017. ápr. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
79%
Ha nem szeretnél még tampont használni, akkor használj két bugyit, vagy valami szorosabb kis nadrágot, az jobban helyén tartja a betétet. És teríts magad alá valamit.
2017. ápr. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!