Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetséges a fogamzasgatlotol...

Lehetséges a fogamzasgatlotol jobb alhasi illetve jobb also bordaiv alatti szuro fajdalom?

Figyelt kérdés
Mar egy joideje eszrevettem hogy a menzesz utan elkezd szúrni ezeken a tájékokon a hasam tart par napig majd spontán elmulik.hat most nem akart elmentem nőgyógyászhoz,kettőnél is voltam egyik se látott semmi elváltozást!péntek hajnalba annyira szúrt a hasam hogy kihívtam a mentőt,bevitt az ügyeletre vérvétel hasi uh negati...a verkepem is szinte jo alig van elváltozás ami van az meg nagyon minimális...crp is csak 6os..nemtudjak mitol faj a hasam,uh-n par megnagyobbodott nyirok csomó látszott ami egy januári bakteriális fertőzesrol maradt meg de azt mondtak hogy az majd visszahúzódik.kerdojellel ráírtak a papiromra h endometriozis?vettrk megin vert elkuldtek tumor makerre mer állítólag ha a CA125 magasabb a normálnak akk valóban endometriozis gyanú lehet.bennem viszont a napokban felmerült hogy nem e a fogamzásgátló tabitol van ugyanis kedd este szoktam elkezdeni ed szerdán szokott fajni a hasam.lindynette t szedek valakinek volt mar hasonló baja?

#alhasi fájdalom #Lindynette #borda alatti fajdalom
2017. ápr. 23. 22:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Epekőgyanús :(
2017. ápr. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szerintem valami mas .nem tudom hogy mi ☹ epekövet észreveszik ultrahangon


[link]

2017. ápr. 24. 06:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem összenövésektől voltak mindenféle indokolatlan helyen fájdalmaim. De ahogy írták, endometriózis is lehet, sőt, az endometriózistól is lehetnek összenövések.. keress egy lelkiismeretes nőgyógyászt, és vizsgáltasd ki magad. Én nagyon sokáig húztam, de csak rosszabb lett. És ha esetleg más a baj, jobb minél hamarabb kizárni az endot.
2017. ápr. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ma mentem volna hüvelyi uh ra...de abbahagytam a fogamzásgátlót is hatha az a ludas igy viszont megjott nem tudtam menni dokihoz.de arra mindenkrpp elmegyek a hüvelyi uh kimutatja az endot?


Neked mit csináltál vele mutottek vagy gyógyszer?

2017. ápr. 25. 22:59
 5/8 anonim ***** válasza:

Uh-n nagyon ritkán látható, általában laparoszkópiás műtéttel nézik meg, és helyben le is égetik, az összenövéseket szétvágják. De állítólag van orvos, aki elég tünet fennálása esetén is felír gyógyszert. Én először olyan hatóanyagú fogamzásgátlót szedtem, mint a gyógyszer, amit bizonyított endometriózisra szoktak adni, mert nem akartam hiányozni a műtét miatt, meg amúgy is kellett a fogamzásgátló. De mivel nem segített kb 4 hónap alatt se, bevállaltam a műtétet. Végül nem endometriózis volt, csak összenövések, nagyon sok, rejtély, hogy mitől.

De a borda alatt lehet más is a probléma, minden esetre ha már a kórházban erre gyanakodtak, érdemes felkeresni egy nőgyógyászt, lehet, hogy ő elküld még máshova, vagy rájön, mi a gond.

Ha elfogadsz egy tanácsot: ha esetleg arra kerülne a sor, nem érdemes a műtétet sem halogatni, nagyon hamar túl van rajta az ember, én nagyon bánom, hogy nem vállaltam hamarabb.

2017. ápr. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm hogy írtál!en most hagytam abba a foggatlot nem akarom hormonnal tomni magam szedtem mar eleget.a műtét lett volna nálam az első,sürgősségin ajánlották es a nőgyógyász is ezt javasolta h ez a jobbik a gyógyszert nem ajánlja mer elibb utóbb úgyis laparoszkopia lene belole!es azóta jo vagy?
2017. ápr. 25. 23:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, jól vagyok. :) Már a műtét estéjén is sokkal jobb volt, éreztem, hogy húzódik a hasam, fáj egy kicsit, de az az elviselhetetlen fájdalom, ami nekem akkor már 4 éve fennált, egy csapásra megszűnt.

Nekem ez volt az első műtétem, előtte kórházban is csak egy éjszakát kellett töltenem még, szóval eléggé tartottam tőle. Hajolni, emelni, nehéz dolgokat tartani egy ideig még nem tudtam, de én a műtét után egy héttel már bementem az óráimra, csak kicsit hülyén ültem, mert hétfőn még pont bent voltak a varratok. Másnap kiszedték, és kereken egy hónappal a műtét után már dolgozni is mentem (ha irodai, ülő munkád van, valószínűleg tudsz menni hamarabb is, de nekem sokat kell állnom, könnyebb dolgokat emelgetnem, meg úgyis csak diákmunka volt, és rugalmasak, inkább nem mentem addig, amíg nem voltam benne biztos, hogy már kibírok egy napot). Igazából az egész műtéti dolog legrosszabb része számomra egy keserű lötty volt, amit beöntés helyett kaptam, meg amikor a kiszedett varratok helyét bekenték benzinnel. Ja, meg maradhat egy kis gáz benned a műtét után, az szokott néha szúrni a vállnál, de én ahogy este sétálgattam, az is hamar elmúlt, és addig se volt vészes. Már majdnem fél éve volt a műtét, és azóta semmi bajom a hasammal, pedig előtte volt, hogy az egyetemre se tudtam bemenni.

Remélem neked is megtalálják a gondot, és hamar rendbe jössz! :)

2017. ápr. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ennek nagyon örülök hogy ilyen jol visleted.

En ma hivtam a tumor maker eredmény miatt a kórházat ahol aztmondtak h a ca 125 os értelem emelkedett igy vszinu az endo.es tovább kuldenek a nőgyógyászatra lesh egy hüvelyi uh es vszinu utana a laparoszkopia.en utólag belegondolva mar 4eve szenvedek vele többször jartam a sürgősségin meg itt ott amott de sehol nem talaltak semmit,ugy nézni elértünk a vege fele es valóban ez a baj csak lennek mar túl rajta.

A munakmmal kapcs ba jelenleg tp n vagyok a sok hasfájás miatt nem egyszerű ulo munkám van mer jövök megyek a gyárba termékeket ellenorzok es adminisztrálóm..de 12 orazos sajnos ugyhogy en a gyógyulásig biztos tp n leszek!örülök hogy kapcsolatba lephettem veled sokat segit!

2017. ápr. 26. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!