Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Barnázásra olvastam, hogy jó...

Barnázásra olvastam, hogy jó a bartácserje kapszula, de a patikában Premens nevű gyógyszerkinézetű vaéamit kaptam. Ez is jó?

Figyelt kérdés

Egyre többször frdul elő, hogy még mielőtt megjön , már barnázok, (és úgy alapból jobban megszenvedem az egészet, mint ezelőtt) és olvastam neten, hogy ez terméketlenséghez is vezethet, illetve átmeneti terméketlenséget okoz ha nincs kezelve. Viszont megoldásra hozzá volt írva,hogy a barátcserje kapszula megoldja mind a két problémát.

Meg is néztem neten, ott vitaminnak nézett ki. Gondoltam, akkor veszek is egyet a gyógyszertárban. Aztán amikor kikértem, akkor néztem, hogy ez nagyon úgy néz ki mint egy gyógszer. Rá van írva a barátcserje, de az a neve, hogy Premens.

Szedte már valaki ezt? Vagy akkor ez ugyan az lehet, amit én néztem neten?


2017. ápr. 26. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:

A barátcserje egy gyógynövény, lehet 100 féle gyártótól 100 féle formában kapni.

Viszont ha közvetlenül az előtt barnázol, hogy megjönne az nem probléma. Ha 2 ciklus közt akkor viszont lehet baci/ciszta stb jó lenne dokihoz menni.

2017. ápr. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ahogyan az előző hozzászóló is írja: akkor van baj, ha két mensi között barnázol. A mensi első napján teljesen normális a barna váladék, mivel az elhalt méhnyálkahártya távozik olyankor, ami ilyen színü.
2017. ápr. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ja, és ha elolvasod: rajta van, hogy étrend-kiegészítő.

Tehát nem gyógyszer.

2017. ápr. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 bensdorp ***** válasza:

De bizony megkapta a "gyógyszer" minősítést, ami azt jelenti, hogy a készítmény hatásossága és biztonságossága sok év klinikai vizsgálataival igazolt, és hogy egész biztosan annyi hatóanyag található benne a lejáratáig, amennyi névleg írott. Az étrendkiegészítőket nem vizsgálja hatóság, mielőtt forgalmoba kerülnek, és semmi nem biztosít arról, hogy az és annyi van benne, ami névleg szerepel rajta. A gyógyszereket sokkal szigorúbb szabályok szorítják, ezért mindig inkább a gyógyszert válaszd, ha azonos hatóanyagból gyógyszer és étrendkiegészítő is létezik! A patikus is a lehető legjobbat adta a kérésedre. A többi választ nagyon jól írták az előttem szólók.


üdv: egy gyógyszerész

2017. ápr. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem az első nap barnázok, hanem mielőtt megjönne napokkal. Múlt hónapban 3-4 nappal korábban elkezdtem barnázni (de csak éppen annyira, hogy a wc papíron látszon) aztán mielőtt megjött volna, egy nap szünet, és ugye így rá egy napra megjött. Külföldön élek, itt még nem voltam orvosnál, de amikor legutóbb otthon elmentem dokihoz, még mindig azzal jött, hogy ne várjam, hogy rögtön visszaáll a szervezetem a tökéletes működésre gyógyszerszedés után. (két és fél éve (!!!) nem szedek gyógyszert, előtte is összesen 2 évig szedtem).
2017. ápr. 30. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!