Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ti beszedtétek volna az...

Ti beszedtétek volna az antibiotikumot úgy hogy orvos nem látott?

Figyelt kérdés

Páromnak van ismeretlen eredetű herefajdalma. Vér és vizeletvizsgálat negatív lett, fertőzésre utaló egyéb jel nincs. Egyedül egy cisztát tálalták a heréjében de állítólag az nem fájhat.


2x kapott antibiotikum kúrát, "hátha fertőzés mégis" alapon.


Mivel nem szűnt a fájdalom így már rám is elkezdett gyanakodni az orvos. De évek óta stabil a kapcsolatunk, nem lépünk félre, nekem szintén SEMMILYEN tünetem nincs ami fertőzésre utalna.

De az orvos felírt megintolyan antibiotikumot amit párhuzamosan kell szednünk mindkettőnknek. De mondanom se kell hogy nem igazán szexelünk már lassan egy hónapja szóval visszafertőzés se lehet.


Sokat tépelődtem hogy mi legyen mivel engem nem látott orvos és jól vagyok de elkezdtem szedni mivel a párom is elkezdte, ne legyen hiába....


De nagyon úgy érzem hogy nekem nincs erre szükségem , neki meg a 3ikra 3 hét alatt pláne...


Gondoltam megnézetem magam a magandokival de persze mire kapok időpontot az 2 hét minimum. Addigra ő végez a kúrával...



2017. máj. 2. 13:15
 1/5 A kérdező kommentje:

Bónusz kérdés: használjak-e probiotikus hüvelykúpot mellé?

Normafloret iszom persze, de a kúpban nem vagyok biztos.

2017. máj. 2. 13:19
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, ha nincs fertőzésre utaló jel akkor nem szedném be a párod helyében sem. A cisztáról meg annyit hogy az fáj.

Végülis gondolj bele amikor neked van pl fertőzésed és elmész orvoshoz, kapsz antibiotikumot amit a partnernek is szednie kell, végülis őt se nézte meg az orvos mégis beszedi. Érted.

De ha nektek nincs fertőzésetek akkor ne.

Azért nézesd meg magad.

De amúgy minek írta fel az orvos a gyógyszert? Csak úgy? Mert akkor elég korrekt orvos lehet. Én inkább máshoz mennék.

2017. máj. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A felvázolt körülmények között nem szedném be, ellenben keresnénk egy másik dokit, plusz szakvéleménynek. Ez szakorvos volt? Urológus? Andrológus? Ha nem, ezekben az irányokban nézzetek körül.

Ettől függetlenül vizsgáltasd ki magad, de a blindre beszedett antibiotikum sokat árthat, felboríthatja a hüvelyflórát, elősegítheti a gombás fertőzést.

2017. máj. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem, én tuti nem szedném be. Amúgy a ciszta igenis fájhat. szerintem párod keressen fel egy másik urológust.
2017. máj. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Én is így gondoltam.

Szó nélkül szedném ha neki lenne fertőzése de csak hasraütésre szedetik igazából.

4 dobozzal kéne beszedni. Én most végeztem a 2.ikkal. Igazából lehet hogy őt is lebeszélem arról hogy folytassa. Ha nem múlt el 2 kúrától a nem létező fertőzés akkor a harmadiktól se fog szerintem...

Hétfőn megy magán urológushoz.

Több alkalomból egy vagy 2 urológus látta. Egyről kiderült hogy csak úgy odatették mert nem volt elég orvos de teljesen más a szakterülete. A többi meg házi orvos volt.

2017. máj. 5. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!