Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzás előtti hormonális...

Fogamzás előtti hormonális kivizsgálás?

Figyelt kérdés
Volt már valaki ilyen kivizsgáláson? Milyen vizsgálatot jelent? Valószínűleg progeszteron hiányom van és ezt szeretném kivizsgáltatni.

2017. máj. 6. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Először háziorvostól egy nagylabor nem árt.Főleg pajzsmirigy hormont nézd, az legyen 2 alatt de jobb 1 körül.Tudom, hogy a határ 4,7 de az nem jó babához.Oda 1 -2 körüli kell, mert vetélés lehet a vége.Aztán nőgyógyásznál 3 pontos cukor és inzulin terheléses vérvizsgálat kéne, mert ha van IR-ed az megint vetélést okoz.És egy 3 és 21. napi hormonpanel.

De szerintem inkább keress egy endokrinológust az jobb és neki vidd a leleteket, mert a nőgyógyászok csak legyintenek néha, hogy jól van az az érték, mert határon belüli.Közben meg nagyon nem jó.

2017. máj. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja igen és a 21. napi vérvételből derül ki, hogy a progi szinted milyen, van-e peteérésed stb.
2017. máj. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Voltam nőgyógyásznál, ő is megerősített benne, hogy ez lehet a baj. Mondta hogy a ciklus 3. napján vérvétel aztán nézzük ultrahanggal a peteérést és akkor is egy vérvétel majd a ciklus végén is.

Aztán bejelentkeztem egy magán dokihoz aki ilyen címen mint a kérdés végez vizsgálatot. Csak nem tudom tud e mást mondani vagy ugyanez a procedúra, mert akkor inkább a tb-s helyre megyek.

2017. máj. 8. 07:35
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem amit a nőgyógyászod csinál vizsgálatokat és vérvételeket, azt vidd a másik dokinak.Időt és pénzt spórolsz vele.Nem baj ha 2 doki lát, de előbb olvass utána az új dokinak, hogy ki mit ír.Azon is sok időt és pénzt spórolsz.

Lehet nincs is semmi nagy gond akkor elég egyszer menni a másikhoz.


Nekem hasonló volt és a nőgyógyász vizsgált és csináltatta a laborokat, bár ott mondtam neki, hogy a cukorterhelést is írja fel, mert szeretném tudni és felírta.Azt amúgy is csak nőgyógyász és endokrinológus írhatja fel.

Megnézte aztán a leleteket, de mennem kellett tovább endo dokihoz, mert rejtett cukrom van.Évekig csak az éhgyomrit nézték és az teljesen jó.De a terhelt az nagyon nem.Arra is bogyi és azóta szép peteérésem van, pedig 3 hónapja szedem csak.Az inzulinom magas volt az is progeszteronhiányt okoz és a pajzsmirigyem se volt jó az szintén.

Huhh remélem nem írtam zavarosan, lényeg hogy nem baj ha lát egy endokrinológus és szerintem magánba menj.

2017. máj. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akihez most szerdán megyek doki ő nőgyógyász és endokrinológus is. Kíváncsi vagyok mit fog mondani. Mi még nem próbálkoztunk a babával, majd csak július végétől mert akkor lesz az esküvőnk. Viszont menstruáció előtt már 5-6-7 nappal vérzek picit. Ebből következtettem a progeszteron szintre. Lehet, hogy nincs is komolyabb bajom, de azért, hogy minden rendben legyen és ne éljek át egy esetleges vetélést inkább elejébe megyek a problémának.
2017. máj. 8. 11:56
 6/8 anonim ***** válasza:

Jól teszed, hogy elébe mész, én nem mentem és nem lett jó vége sajnos.

Ezeket amiket írtam hogy pajzsmirigy és terheléses vizsgálat csak azért írom mindig le, mert egy egyszerű vérvétel, de vetélést vagy meddőséget is okoz és nem biztos, hogy bármi tüneted van.Nem akarom, hogy más is úgy járjon, mint én azért szoktam írni mindenkinek.(12 orvosom volt,mire elegem lett és felmentem Pestre magánba és hopp kiderültek a bajaim, amik nyilvánvalóak voltak, de itt senkit nem érdekelt)

Jó hogy a dokid 2in1 , sajnos nálunk nincs ilyen a környéken se.

Remélem minden rendben van és sok boldogságot az esküvőhöz is!! :)

2017. máj. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyos vagy köszönöm! :)

Sajnálattal hallom, hogy neked ilyen procedúra volt :(

Miskolcon lakom, itt találtam magánba ezt a dokit. Aztán a legjobbakat remélem és hogy gyorsan a végére járunk.

2017. máj. 8. 13:14
 8/8 A kérdező kommentje:
Ma voltam a magán dokinál. Ultrahanggal megnézte a méhem. Azt mondta minden a legnagyobb rendben, semmi különöset nem látott. Írt fel clostilbegyt gyógyszert, három havi kúrát. Ha ettől nem jön rendben minden akkor utána állunk neki a kivizsgálásoknak. Kíváncsi leszek, remélem minden rendben jön :)
2017. máj. 10. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!