Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászaton jártam: történt...

Vy kérdése:

Nőgyógyászaton jártam: történt-e rákszűrés, ha ez szerepel a lapomon?

Figyelt kérdés

Először voltam nőgyógyásznál, és nem igazán tudom, hogy megcsinálta-e a doktornő a rákszűrést, amiért eleve mentem. (Kérdezte, hogy mi a panasz, és mondtam, hogy rákszűrésre jöttem, szóval bízom benne...)

Azt tudom, hogy hüvelyi ultrahangot csinált a végén, meg előtte még valamit, de nem tudom, hogy az az volt-e (mivel összehasonlítási alapom sincs, hogy mit kell ilyenkor érezni, mikor mintát vesznek.) A doktornő kb. alig szólt hozzám, úgyhogy fogalmam sincs, hogy milyen vizsgálatot végzett, a végén is én kérdeztem, hogy akkor megvagyunk-e, mert annyit se mondott, hogy viszlát. (Nem is megyek még egyszer hozzá...)


Az ambuláns lapomon csak ennyi szerepel:

U9990 Sine morbo

Z0140 Vizsgálat: nőgyógyászati

Rákszűrés esetén még valaminek szerepelnie kéne a diagnózisnál?


Valamint epikrízis-részhez azt írták, hogy "évente onkocyt", ez mit jelent?


Köszönöm szépen előre is a segítő jellegű válaszaitokat. :)



#vizsgálat #nőgyógyászat #rákszűrés #nőgyógyászati_vizsgálat
2017. máj. 8. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az évente onkocyt azt jelenti, hogy évente rákszűrés javasolt. Ebből az a logikus, hogy megcsinálta. Ettől függetlenül elég paraszt volt. Elég gáz, hogy gyakorlatilag csak magánban lehet normális nőgyógyászt találni.
2017. máj. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Állítólag elég pénzéhes, szóval lehet, hogy ez volt a baja, hogy már a belépésemkor nem tömködtem tele a zsebét... -.-

Én is valami ilyesmire tippeltem volna, hogy rákszűrés lehet ez az onkocyt, de neten sem találtam sehol semmit erről. :/ Köszi a választ! :)

2017. máj. 9. 20:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért ha ennyire nem vagy tisztában mi történik ott, akkor a neten utána nézhettél volna mi fog történni és hogyan, nem utólag itt kérdezni. A doktornő miért mondta volna magától mi fog történni, ha nem kérdeztél? Honnét tudhatta volna, hogy most voltál először orvosnál. Biztos vagyok benne, ha úgy mész be, hogy most vagy itt először, nem tudod hogy végzik a vizsgálatot és szeretnéd ha elmondja mi lesz, biztos vagyok benne, hogy elmondja.
2017. máj. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem volt nálam egy darab ambuláns lap sem (csak az irataimat tudtam odaadni), gondoltam, ebből sejthető, hogy azért nincs, mivel nem voltam még... De nem is kérdezett semmit, hogy voltam-e (és ha igen, akkor legutóbb mikor) rákszűrésen vagy volt-e bármilyen gondom ezelőtt, vagy akármi... :/ De persze lehet, hogy én vagyok a s*gghülye, mert evidensnek tartanám, ha a doktor érdeklődőbb lenne a páciens irányában, és nem csak felfekteti, beleturkál, azt' mehet dolgára... -.- Miért is szóljunk hozzá egy szót is? Darab-darab, 2 perc, azt' jön a következő... Kb. mintha nem is emberekkel foglalkoznának.


(Egyébként igen, utánaolvastam előtte a dolgoknak, de valahogy ott pont nem az kötött le, hogy épp mit csinál, hanem, hogy mihamarabb túl legyek rajta... Barátnőkkel is beszéltem előtte, ők is mondták - már akinek csináltak ilyet -, hogy enyhe kis fájdalmat/kellemetlenséget érez olyankor az ember, mikor leveszik a mintát, de én ezt sem igazán éreztem - de lehet, hogy ezt is csak az idegesség miatt nem... Ezért bizonytalanodtam el, hogy vajon levette-e a mintát, vagy szimplán ultrahangozott, megvizsgált, és kész.)

2017. máj. 29. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!