Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Több helyen is olvastam, hogy...

Több helyen is olvastam, hogy aki túlzásba viszi a sportolást kiskorában, annak a kevés zsírtermelés miatt (vagy mi. Bocs, hogy nem tudom pontosan) későn jön meg az első menstruációja. Én pontosan ugyanígy jártam. Valami ötlet?

Figyelt kérdés
Szóval... Már jócskán elmúltam 14 éves, és kisebb koromban nagyon sokat sportoltam. A menstruációm még mindig nem jött meg, pedig már vannak rendesen melleim, meg minden...Kérlek, ne mondogassátok, hogy még nem vagyok elkésve, most nem ez a lényeg, hanem az, hogy mit tegyek, hogy esetleg előbb megjöjjön, már ha lehet valamit tenni. Olyan rossz érzés ilyen "lemaradottnak" lenni... :(
2010. máj. 16. 18:18
 1/9 anonim válasza:
Igazából én örülnék neki, millió gonddal kevesebb ezt igazából nem kell siettetni és talán nem is lehet(ha lehet is nem egészséges), szerintem nem csak a sport okozhatta, lehet a hormonháztartás oka is, de ha nagyon aggódsz inkább menj el nőgyógyászhoz, ott pontosabb válaszokat kapsz
2010. máj. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszönöm, hogy írtál! :))

szívesen olvasok még több választ is! :)

2010. máj. 16. 18:33
 3/9 anonim ***** válasza:
ne ijedj meg, de sztem jobb, ha elmész dokihoz, mert bár még időben vagy, lehet, hogy a doki talál vmi problémát, ha meg nem, akkor legalább megnyugszol
2010. máj. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az, amit írtál, csak az élsportolókra jellemző, akiket teljesen kihajtanak, különösen a tornászokra és úszókra. Ha nem voltál élsportoló, akkor valószínűtlen az összefüggés.
2010. máj. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
örülj neki....anyukádnak mikor volt az első? kb neked is akkor lesz..ja és akkor kezdj aggódni, ha 17-18 évesen még nincs meg ;)...viszont én a helyedben már tartanék egy-két betétet és 2 bugyit tartaléknak a táskámban
2010. máj. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem anyának, hamar megjött, de nekem az övéhez képest 3 évvel később (10-13). Ezen nagyon csodálkoztak, mert a családba mindenkinek olyan hamar jött meg. Ezek szerint lehet a több éves torna miatt.


Hogy a kérdésre is válaszoljak, én is pontosan ezt éltem át, hogy jaj mindenkinek megvan az osztályból én meg "kimaradok" belőle, biztos sose fog megjönni. Már szinte betegesen vártam, mindennap gondoltam rá. Egyik nap fura módon eszembe se jutott, reggelre megjött. Ez a mai napig így van, hogy elkezdek rajta agyalni kb 1 héttel előtte, és amelyik nem nem gondolok rá biztos az nap jön meg. Nekem nem nyűg, hülyén hangzik, de szinte várom hogy jöjjön már meg. Engem semmibe nem hátráltat, bár már utolsó napokban kellemetlen. Görcsök ellen tornázok, vagy gyógyó de ez nagyon ritkán kell.

Csak annyit tudok tanácsolni, hogy próbálj meg ne rá gondolni, vagy ha nem hagy nyugodni készülj fel rá. Kezd el próbálgatni a betéteket, hogy melyik kényelmesebb neked, ha gondolod előre keress egy helyet nekik, ami nem feltűnő de könnyen elérhető számodra, valami kis hordozó amibe majd viheted magaddal. Csinálj magadnak naptárt, ahová már csak a dátumokat kell beírnod. Vagy olvasgass róla, rengeteg kis könyvet találni róla. Ha úgy vesszük bármikor megjöhet neked, és így nem fog teljesen váratlanul érni.


Bocs, hogy ennyit írtam, remélem segítettem és nem nyűg neked.

2010. máj. 17. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

jajj nagyon szépen köszönöm a válaszokat! és kedves utolsó, örülök, hogy valaki igazán egyet érez velem és egyáltalán nem baj, hogy sokat írtál! :)

19:06!

élsportoló voltam, ahogy csak tudtak, hajtottak... szinte már az uszodában éltem le az életemet, ezért is kérdeztem, hogy akkor hogy is van ez a dolog! :))

2010. máj. 17. 15:02
 8/9 anonim ***** válasza:
19:06 vagyok. Ebben az esetben bizony elképzelhető, hogy emiatt késik... Én is értelek ée együttérzek veled, de azért tudjad, hogy ez csak késés. Siettetni talán hízással tudnád, de azt meg nem érdemes, mert akkor utóbb az lenne a bajod, hogyan adjad le a fölösleget. Hosszú távon jobban megéri karcsúnak lenni és később menstruálni.
2010. máj. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ebben mondjuk igazad van! :) és tényleg köszönöm a válaszokat! :))
2010. máj. 17. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!