Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kikelni nem tudtam az ágyból,...

Kikelni nem tudtam az ágyból, annyira erős menstruációs görcseim voltak éjjel. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Általában csak picit görcsölget, és pontosan 4 hetente jön meg. Viszont ez már a második alkalom volt, hogy egy hetet késett. Az éjszaka közepén felriadtam, annyira fájt, mintha ki akarna szakadni a méhem vagy kést forgatnának benne. Úgy éreztem, meghalok. Nem tudtam kikelni az ágyból se, izzadtam, és úgy kellett a tesómat megkérném, hogy hozzon be fájdslomcsillapítót, nagyon fájt. Bevettem, de egy óra múlva is rettentően fájt, igaz, enyhült is. Szóval utána még bevettem egy nospát, illetve még egy felet az előző fájdslomcsillapítóból és úgy már végre elmúlt kb másfél-2 óra szemvedés után.


Mi lehet az oka?


Nem tudom, számít-e, de 3-4 éve volt egy ilyen időszakom, amikor ennyire durva volt a helyzet. Azóta is volt 1-2x, hogy fájt, de nem ennyire intenzíven és makacsul. Az esetek döntőntöbbségében gyógyszert se kellett bevennem, mert a görcsök jöttek-mentek, nem állandóan éreztem. Szűz vagyok még.


Mi okozhatta a késést és az irgalmatlanul erős görcsöket?

19/L


2017. máj. 20. 09:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Ilyen vagy és kész. Ez ellen csak a fogamzás gátló vagy majd a szülés segít. Én is ilyen voltam de én elis ájultam sokszor a fájdalomtól. Algoflex + hajszárító a hasamra a meleg jó neki ezek enyhitették akkor. Nekem a fogamzásgátló segített.
2017. máj. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja azt hozzá tenném hogy nekem minden mensim ilyen volt nem időszakosan jött elő.
2017. máj. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

nekem 6éve ugyanilyen mindenhonapban


a doki aztmondta szülés után jobb lesz

2017. máj. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nekem meg vannak időszakok, amikor ilyen, aztán van hogy csak kicsit görcsölget. De volt már olyan, hogy egy évig semmi bajom nem volt menstruációkor.
2017. máj. 20. 23:46
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom. A múltkorinál én is nagyon rosszul voltam, egész nap csak feküdtem, nagyon gyengének éreztem magamat. Pedig nekem kb nem szokott lenni ilyenkor semmi bajom, max csak a derekam fáj az első nap.


21/L

2017. máj. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy talán egy kisebb felfázás miatt lehetett, ugyanis mostanában elég sokszor mászkáltam itthon mezítláb.
2017. máj. 21. 12:57
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem eléggé hosszú az eltelt idő a két mensim között, most már úgy néz ki, hogy beállt rendesen, de minden alkalommal, aznap m ikor megjön, pontosan úgyan úgy vagyok vele, mint te. Néha hányok is a fájdalmontól, megy a hasam és kb. az ájulás szélén vagyok, fekszem az ágyon magzatpózban és visítok az életemért. :D Nagyon rossz. De ez nekem csak aznap van, mikor megjön, pár óráig tart csak (2-3 óra max.) és aztán elmúlik, dehát addig meg úgy érzem, hogy örökké tart, egyáltalán nem érdekel semmi, csak elmúljon :D

Nekem pici ciszták vannak a petefészkemben, a nőgyógyász csinált ultrahangot, és állítólag attól is lehetnek a nehézségek, mert ugye ezek mensi alkalmával kitisztulnak. De ha nem ez, akkor a stressz az oka a késésnek is, meg a görcsöknek is. figyeld meg, hogy nálad is akkor vannak gondok, ha az életedben egy olyan stresszesebb, nehezebb időszak van, amikor görcsölsz vmin.

17.l

2017. máj. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7


Na ott a pont! Most van az érettségi időszakom, és valóban elég stresszes volt nekem az elmúlt 2 hét!

2017. máj. 21. 16:19
 9/9 anonim ***** válasza:
Na akkor rá is jöttél az okra. Nagyon érzékeny a hormonrendszer, és ha az agy túl sok stresszt érzékel, akkor rögtön az az elsõ, hogy nem jön meg a mensid, leállítja ezt a mūködést ugye érthetõ okokból.
2017. máj. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!