Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha előbbre akarom hozni a...

Ha előbbre akarom hozni a menzeszemet, akkor lehet olyat csinálni, hogy mondjuk az utolsó két tablettát nem veszem be?

Figyelt kérdés

Symiciát szedek két éve. Legutóbb azt csináltam, hogy két nappal tovább szedtem a tablettát, hogy eltoljam a menzeszemet (muszáj volt, mert iszonyatosan szoktam görcsölni és vizsgáim voltak, amiken muszáj volt jól teljesítenem.) Most viszont jobb lenne, ha két nappal előbb jönne meg. Nagy baj lenne szerintetek, ha most meg azt csinálnám, hogy a levél utolsó két tablettáját nem venném be?

Vagy esetleg azt lehetne, hogy egyáltalán nem tartok szünetet?

Harmadik opcióként még arra gondoltam, hogy megint eltolnám, de most mondjuk egy héttel. Ez nagyon rossz ötlet?


A két év alatt még nem csináltam ilyet egyszer sem és most sem akarok belőle rendszert csinálni. Csak pont akkor megyünk nyaralni és nem szeretném, ha az öt napos nyaralásból hármat végigszenvednék a hasfájástól. Ti mit tanácsoltok?



2017. máj. 22. 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Rövid válasz: NEM!!!!!!!!


Hosszabb válasz: már az előző alkalommal is hülyeséget csináltál, nem lehet több vagy kevesebb tablettát bevenni, hiszen nem véletlenül van pont annyi darab, amennyi van. Kizárólag a szünettel lehet variálni: azt lehet rövidíteni vagy kihagyni. De a levél tablettáiból ne hagyj ki, vagy ne kezdj bele egy következő levélbe és tarts utána szünetet... Ez így nem véd és összezavarja a szervezetedet.


Tehát két lehetőséged van:

- vagy rövidebb szünetet tartasz, tehát előbb kezded el az új levelet

- vagy nem tartasz szünetet egyáltalán, és akkor nem is fogsz vérezni


Ebből viszont nem szabad rendszert csinálni, egyszer-kétszer nem okoz problémát, de hosszútávon nyilván nem jó, hiszen ha az lenne, akkor eleve nem kéne szünetet tartani, csak szedni a leveleket egymás után.


Egyébként érdemes lenne átgondolni, minek szeded ezt a fajta tablettát, ha elviselhetetlen görcseid vannak mellette. Én ilyenről még nem hallottam, nálam is, és az ismerőseimnél is az egyik mellékhatása a tablettának, hogy az elviselhetetlen görcseim teljesen elmúltak tőle. Én a helyedben konzultálnék nőgyógyásszal és kezdeményezném a tablettaváltást.

2017. máj. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, hasznos volt! :)


Nem a tablettától vannak görcseim, előtte is voltak, csak akkor még ennél is durvábbak voltak. Igazából most sokkal jobb a helyzet, régen kb menni is alig bírtam. És régen kb 9 napig tartott a menzeszem, most pedig csak 5 nap. Szóval összességében jó ez a tabletta, de sajnos a görcsöket csak enyhíteni tudta, megszüntetni nem. :(

2017. máj. 22. 10:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát azért érdemes lenne beszélni erről az orvosoddal, nekem is elég durva görcseim voltak, első két nap hasmenés-hányás is, valamint többször elájultam, mikor megjött... :) 6-7 napig véreztem. Most nem fáj, nem vagyok rosszul, és 3-4 nap az egész. Szóval lehet, hogy más tabletta jobban javítaná a gondjaidat.
2017. máj. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, azt hiszem, mindenképpen megfogadom ezt a tanácsot! :)
2017. máj. 22. 11:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, én is így csináltam, mint te. Nem lettem terhes, a vérzésem is időben jött meg. Nem értem, így miért ne védene, hiszen ugyanúgy folytatom a levél után.

20N

2017. máj. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!