Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Túl alacsony vérnyomás?

Túl alacsony vérnyomás?

Figyelt kérdés

Mostanában nem èrzem túl jól magam. Gyakran fáj a fejem, ha felállok elszèdülök, gyakran hányingerem is van. Most a nagy melegben ha kint vagyok nem esik jól, gyengènek, fizikailag rosszul èrzem magam. Kiváncsiságból megmèrtem a vèrnyomásom ès ezt az èrtèket mutatta: sys: 116, dia:72, pulzus:57. Ez nagyon alacsonynak számít? Lehetnek ettől a panaszaim? Mennyire veszèlyes az alacsony vèrnyomás?


Amig iskolába jártam gyakran volt vizsgálat, igy vèrnyomás mèrès is, de olyankor ugy izgultam (nem èrtem mièrt) hogy èreztem hogy gyorsan ver a szivem, igy nem biztos hogy valós èrtèket mutatott a mèrő. Az elmúlt èvekben előfordult hogy rosszul lettem, minden elfehèredett,nem tudtam mozogni,nem hallottam semmit a külvilágbol ès majdnem összeestem. Vagyis ha nem ülök/fekszem le ez lett volna. Ilyen szerencsère már règ volt, ès nem tudom hogy ez összefügghet e a vèrnyomással.


Tudom, hogy a válaszolók közül nem mindenki orvos, de kiváncsi vagyok a vèlemènyetekre. Szerintetek szüksèges orvoshoz mennem?


2017. máj. 23. 14:31
 1/9 A kérdező kommentje:

19 èves vagyok, nő

Ez kimaradt

2017. máj. 23. 14:33
 2/9 anonim ***** válasza:

Lehet vashiányod (vérszegénység) is. Nekem mindig is alacsony volt a vérnyomásom (általában 80/60), de amióta normális lett a vasam, már sosem szédülök (korábban néha előfordult). A fejem is már csak akkor fáj, ha beteg vagyok. A vérnyomásom nem változott semmit.

Én elmennék orvoshoz, rutin vérkép, egyéb vizsgálatok céljából.

2017. máj. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez nem alacsony vérnyomás, az értékek teljesen jók. Nem indokolják az említett tüneteket. Egy labort mindenképpen érdemes csináltatni.
2017. máj. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat!
2017. máj. 23. 14:44
 5/9 anonim ***** válasza:

116/72 nem annyira alacsony, hogy ettől ilyen tüneteid legyenek, nekem is ennyi mostanában mióta meleg van és nem érzem rosszul magam, 80-90 volt a vérnyomásom tavbaly amikor szédültem és rosszul voltam.

Valami más állhat a hátterében a apnaszaidnak, menj el a háziorvoshoz, nem ártana egy vérképet csináltatni.

2017. máj. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne egy mindenre kiterjedő teljes véképet, tehát nemcsak alapot csináltatnod, és szakorvoshoz fordulnod.


Egy teljes vérkép nélkül nem fog tudni neked mondani senki semmit.

2017. máj. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Vèrvètelre mindenkèpp megyek. Aggaszt a dolog. Remèlem azzal kiderül mi lehet a baj. Köszi mindenkinek!:) Szèp napot nektek!
2017. máj. 23. 15:41
 8/9 anonim ***** válasza:

"Az elmúlt èvekben előfordult hogy rosszul lettem, minden elfehèredett,nem tudtam mozogni,nem hallottam semmit a külvilágbol ès majdnem összeestem. Vagyis ha nem ülök/fekszem le ez lett volna." Nálam ilyen akkor volt, amikor leesett a vérnyomásom, párszor el is ájultam.

Lehetsz még érzékeny az elektromágneses sugárzásra is, bár erre sajnos nincs megfelelő vizsgálat. De ha az orvosnál nem derül ki, mi a bajod, ez is egy lehetséges magyarázat.

2017. máj. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Nálam ilyen akkor volt, amikor leesett a vérnyomásom, párszor el is ájultam." - Tegnap úgy látszik, nagyon fáradt voltam. Azt akartam írni, hogy "leesett a vércukrom".

- utolsó -

2017. máj. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!