Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy oldják meg sokan az...

Hogy oldják meg sokan az efféle szőr problémát? És a nyers vegánságot?

Figyelt kérdés

Manapság egyre gyakrabban előfordul, hogy emberek próbálnak természetközelibben élni, ezért változtatásokat eszközölnek az életmódjukban. Például áttérnek (nyers) vegán táplálkozásra, nem mosnak hajat, nem szőrtelenítenek.


Példának okáért felhozom Rimóczi Zsófit, aki most egyre népszerűbbé válik mind instagramon, mind youtube-on, és hasonló dolgokat csinál, mint amiket fentebb taglaltam. A kérdésem / problémám a következő. Ha egy erősebb szőrzetű csaj is át akarna térni a szőrtelenítés mellőzésére, hogy lehetne azt igényesen megcsinálni? Teszem én azt, mondjuk egy bikinivonalas nem szőrtelenítés eléggé feltűnő tud lenni, de sok lánynak a lábán is, főképp a lábszárán, esetleg a lábujján is erős a szőrzet. Ezt hogy oldja meg sok hasonló gondolkodású lány, mint pl. Rimóczi Zsófi is? Engem ez érdekelne nagyon, mert nem igazságos, hogy egyeseknél ez túlzottan igénytelenségbe csapna át, másoknak meg csak éppen látszódik, ha megcsillan a napfényben. Mit lehet ez ellen tenni? Szerintem az csalás, ha valaki valamijét nem borotválja, merthogy természetesség, de közben minden mást igen.


Kérlek mondjátok el erről a véleményeteket, tanácsaitokat, főleg, ha voltatok hasonló cipőben! Köszönöm. :)


Kiegészítésként: egyébként annyira vonzó az, amit Zsófi csinál. Boldog, felszabadult olyan, mintha lenne egy csomó energiája. Ennyire megéri a nyers vegán / vegán táplálkozás? Magyarországon ez nagyjából napi szinten mennyibe kerül? És hol lehet tartósítószerek nélküli, igazi gyümölcsöket beszerezni bármikor? Annyira idegen nekem ez az egész dolog a mindennapoktól.



2017. máj. 25. 01:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
13%
Most tőlünk vársz ilyenekre magyarázatot?? Ha már ennyit olvasod, meg tudod hol találod meg, akkor miért nem tőle kérdezed meg ezeket???
2017. máj. 25. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Összvissz két videót láttam tőle, meg pár insta képet. Tekintve, hogy nincs instám se, és rengetegen írnak neki, nyilván nem az az első, hogy neki írok. :) Meg tőletek kérdezem, hogy mennyire hisztek ezek valósságában.
2017. máj. 25. 11:00
 3/23 anonim válasza:
82%
A növényi étrend teljesen kivitelezhető nálunk is, kb napi 500-1500ft-ból, a nyers étrend viszont nem annyira. Napi 3000 forintból már ellennék gyümölcsökkel, zöldségekkel, de nekem nincs annyim sajnos.
2017. máj. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
49%

Én voltam két hónapig nyers étrenden, fantasztikusan voltam... Csak nem bírta a pênztárcám. Azonban egy természetes vegán étrend könnyen kivitelezhető. A bab, krumpli, lencse, borsò, rizs... ezek a legolcsóbb táplálékaink. Arra própálj meg figyelni, hogy csökkentsd a minimumra az olaj használatát. Minél több nyerset eszel, annál jobb. De nem kell csak azon élned, hogy fantasztikusan érezd magad.

Ha belekezdenél, olvass utána egy kicsit jobban, ne csak blogokat olvass, van sok hasznos szakirodalom.

+ A nőknél a nagyon erős szőrzet és a bajusz hormonális zavar egy tünete, sok esetben okozhatja az állati eredetű ételek fogyasztása, különösen a tej.

2017. máj. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
4%

"Napi 3000 forintból már ellennék gyümölcsökkel, zöldségekkel, de nekem nincs annyim sajnos."


Szerencsédre. Neked nem kell itt a Földön lenned, mert nem eszel egy csomó mindent, elég lenne felköltöznöd a Holdra ahol nincs választék, csak pár gyüm-zöldséget termesztenétek ott, és csók!

Különben pedig, ha már ennyire megvonsz magadtól minden földi jót és nincs rá pénzed, akkor elég kimenned munkaidő előtt és után a zöldbe és legelészni egyet! Az ilyenekért nem kár.

2017. máj. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Egyelőre még nem tervezem, hogy átállok, egyszerűen csak vonz az a fittség, meg amit a négyes válaszoló írt, hogy fantasztikusnak érezte magát.


Továbbá mekkora kényelem az, hogy nem kell 2-3 naponta combot, lábszárat mindent szőrteleníteni. (Tudom, van epilátor, gyanta, meg ezek, de azzal sem olyan tartós, és azok is sok időt elvesznek tőlem, továbbá meg kell várni, hogy kinőjön valamennyire, és erős szőrzetű embernél ez tényleg roppant kellemetlen.)

2017. máj. 25. 23:01
 7/23 A kérdező kommentje:
Szóval csak érdekel, hogy sokan anyagilag, és szőrtelenítés kérdésben hogyan oldják meg ezeket. :)
2017. máj. 25. 23:01
 8/23 anonim válasza:
62%

azt, hogy nem szőrtelenítesz csak akkor tudod megtenni, ha elégedett vagy önmagaddal, szereted és elfogadod magad, úgy ahogy vagy. De ehhez tényleg egy magas fokú önelfogadás szükséges, hogy ne érdekeljen hogy szőrös vagy e.

A nyers veganizmus meg egy nagyon jó étrend. Nyáron Magyarországon sem annyira drága, csak tudni kell hogy hol mi van jó áron, de télen sem kivitelezhetetlen, csak sokba kerül, viszont megéri.

2017. máj. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Igen, de ha nagyon erős a szőrzeted, hogy lehet elfogadni, hogy bikini vonalnál, és egyéb helyeken se szőrtelenítesz?


Ezek között különbség van:


[link]


[link]


[link]


Ha jó adottságaim lennének, akkor kb úgy néznék ki szőrös lábbal, mint az utolsó, de ezt elképzelhetetlennek tartom. Ha nem borotválnám a lábamat, sajnos az enyém is olyan lenne színben, erősségben mint ami a második képen van. :/ És akinek a középső a helyzet, annak sok esetben a bikini vonalon kívül eső terület sem a legjobb látvány természetesen.

2017. máj. 27. 18:18
 10/23 anonim ***** válasza:
83%

A Holdon nem lehet termeszteni semmit te főállású idióta válaszoló.


Ha már ennyire irritál hogy valaki vegán akkor minek jössz ide válaszolni gyökér ,a vegánokat egyáltalán nem érdekli hogy neked mi számít földi jónak pl a sok szemét húsipari termék mindennek nevezhető csak földi jónak nem.



Nekem tetszenek a szőrös lábak ,ez is egy tipikus emberi téveszme amiben a nők hozzászoktatták a társadalmat a borotvált testhez mert egyszer kitalálták hogy ez a divat.


Közben az ember természetes állapotában is szép lehet,de a hülye ember azt látja szépnek amikor a test le van vakolva 4kiló festékkel és el van torzítva borotvával meg magassarkúval meg fűzővel.Érdekes módon az állatvilágban ez a probléma nem létezik és mégis fenn van tartva a populáció.

2017. máj. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!