Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pár nap múlva megyek nőgyógyás...

Pár nap múlva megyek nőgyógyászhoz és mivel ez az első érdekelne hogy mi vár rám. Mit hogy fognak velem csinálni. Illetve hogy fáj? Mert sok nő fél a nőgyógyásztól. És mibe érdemes menni? Szoknya vagy tunika vagy mindegy?

Figyelt kérdés
2010. máj. 17. 17:32
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

Szia!


Először is leültet, bevisz/megnéz a rendszerben,megkérdezi mi a baj, ha van. Aztán ki kell menned egy átöltöző szobába, ott deréktől lefelé levetkőzöl, utána vissza, leülsz abba a bizonyos székbe. Először is berak egy ilyen tágító valamit, ami kicsit ijesztően néz ki, de végülis nem látod, mert fekszel...na ez a rész egy kicsit kellemetlen, de fájni nem fáj. Közben mintát vesz, hogy rákszűrést végezhessenek, de ezt meg sem érzed. Aztán az ujjával is benyúl, és megtapogatja a méhet. És kész is. Legalábbis velem így történt, én is féltem előtte...Elviekben ha pl foggátlóért mész, akkor el kell hogy küldjön vérvételre. Rákszűrésről 2 hét múlva kapsz értesítést, de csak ha baj van. Legalábbis nekem ezt mondta.

Ja, és hogy mibe menj. Hát én hosszú pólóban mentem, meg térdzokniban (még én is csak egyszer voltam, de akkor még hideg volt). Szerintem hosszú pólóban menj, úgy legalább úgy érzed, mintha takarna valami....

És ne félj!

Remélem tudtam segíteni!

2010. máj. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

Tudni kéne,hogy miért mész?Kikérdezi az adataidat,majd megvizsgál,előbb ujjal,majd egy kacsacsőr nevü eszköz felhelyezésével benéz a méhszájhoz.Ez egyik sem fáj,csak kellemetlen és hideg.Sokan megalázónak tartják ezt a széttárt helyzetet,szerintem szükséges rossz.Ha ultrahangot is csinál,akkor lehet hasi,amikor a hasadon egy hideg zselét szénkenve nézi monitoron a belső dolgokat,és lehet hüvelyi ultrahang,mikor egy fél banán vastagságú rudat dug fel,és a monitoron nézi.Az emlőt szokta még megvizsgálni,hogy rendben van-e az állománya.

Egyik sem fáj,és butaság félni tőle,mert szükség van rá,legalább évente.Mivel alulról le kell vetkőzni,én egy hosszabb pólót,inget szoktam venni,ami eltakar,mikor a nadrágomat levetem.

Nincs izguzli valód.Menj minden évben ellenőrzésre.

2010. máj. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Én egyet nem értek, hogy a keresőt miért nem használjátok?

Tényleg rohadt idegesítő, hogy napi hatszáz tök egy forma kérdés van?

Nem tudtok olvasni vagy mi van?

2010. máj. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mért válaszolsz, ha idegesít?

Na mind1, mikor először mentem, nagyon féltem a nődokitől, de végülis egy kicsit kellemetlen azt annyi:)

2010. máj. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Milyen volt az első alkalommal a nőgyógyásznál, kérdező?
2021. júl. 12. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!