Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Érthetelen menstuációs ciklus...

Érthetelen menstuációs ciklus és reménykedés a terhességben?!

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kezdeném ott, hogy 2 éve a ciklusom nagyon rendszertelen volt, változott a környezetem, rendszeres lett a szexuális élet, nagyjából normalizálódott a menstruációm. Január óta fogytam, nem sokat, 6 kilót. Miután fogytam újra előjöttek a gondjaim. Márciusban 15 napot tartott a menstruációm, nem volt erős, elején pecsételés volt 5 napig, utána erősödött, majd újra csak pecsételés. Áprilisban kimaradt egészen. Babát szeretnénk, így jött a remény, hogy terhes vagyoook, de nem... májusban megérkezett a nem várt, persze késve, nagyon intenzíven, erős vérzés volt, 8ik napután erősödött folyton, már már csorgott szó szerint, amikor is elvetődtem újra a nőgyógyászomhoz, ösztrogénes kúpot kellett használjak, amig elállott a vérzésem. Az ezt megelőző vizsgálaton kiderült, hogy minden rendben van odalent, csak hormonzavar van.Tehát májusban 12 napos volt a menstruáció, állítólag ilyenkor ugyan úgy jön az ovuláció, nem befolyásolja a vérzés hossza... eljött a június, 5 napja késik a menstruációm, terhességi teszt negatív.. néha erős alhasi fájdalmam van, szúrós érzés, ingerlékeny vagyok, pattanásaim vannak, néha kicsit szédelgek, de ennyi. Van valakinek hasonló tapasztalata? Esetleg valami ötlet, hogy mégis mi lehet? Érdemes-e reménykedni a terhességben, vagy csak feje tetejére állott minden?
2017. jún. 6. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Menj el egy endokrinológushoz, a nődokid úgy tűnik, ehhez már kevés. Meg kellene nézetned a hormonjaidat, és szerintem hasznos lenne egy alapos orvosi vizsgálat + vérvétel.

Hány kiló és milyen magas vagy? A táplálkozásodat nem ártana átgondolnod (a fogyás és a pattanások miatt is), ha még nem szedsz vitaminokat, folsavat, ideje elkezdened. A hormonproblémákba belejátszik még a stressz és az alvás is.

2017. jún. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
155 magas, 60 kiló vagyok, 66ról fogytam. Az alhasi fájdalmat és a pattanásokat erre a hétre írtam, nem állandó jelenség.
2017. jún. 6. 12:19
 3/7 A kérdező kommentje:
A táplálkozásom igazából tényleg a feje tetején van, össze vissza, nincs nagy rendszer benne, amiatt, hogy műszakokban dolgozom. Változatosan eszem, sok gyümölcsöt, zöldséget, húsokat...
2017. jún. 6. 12:22
 4/7 anonim ***** válasza:

A súlyoddal nincs gond, úgy látom (csak azért kérdeztem, nem vagy-e alultáplált).

Éjszaka is dolgozol (10 és 6 között)?

2017. jún. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, éjszaka is, havonta egy hetet.
2017. jún. 6. 13:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Ajjaj. Én nem csodálkozom, hogy fejre állt a ciklusod. Mióta dolgozol 3 műszakban? Nem tudnál a baba érdekében 1 műszakos munkára váltani?
2017. jún. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Másfél éve dolgozom 3 műszakban, nem hiszem, hogy ez lenne az oka jelenleg a gondoknak. Ha más megoldás nem lesz, akkor muszáj más munka után nézni, ahol nyugodtabban lehet dolgozni.
2017. jún. 6. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!