Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kellett volna pénzt adnom az...

Kellett volna pénzt adnom az orvosnak?

Figyelt kérdés

Általános nőgyógyászati vizsgálat, kórházban.

Kiválasztottam egy orvost. A vizsgálat előtt 2-szer, 3-szor beszéltem már vele.

Időként 24 órás ügyeletben van bent. Napközben gyakran szüléseket vezet le.

Szerettem volna, ha ő vizsgál meg, így délután 5 körülre hìvott be, egy ilyen ügyelete alatt. Nagyon rendes volt, a munkájával elégedett vagyok. Egyébként egy 30 körüli orvos, nem idős.

Úgy érzem, hogy mint orvos, maximálisan teljesített, nem volt ügyetlen.

Viszont a végén nem adtam pénzt, annyira kellemetlenül éreztem magam a helyzetben.

Nem érzékeltem rajta, hogy az a pénzéhes beképzelt orvos lenne, aki csak a pénzre pályázás miatt lett volna kedves.

És emberséges volt.

Nagyon gáz, hogy nem adtam?

kicsit sajnálom :(

24N


2017. jún. 20. 06:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom. Én nem szeretem ezt a hálapénzes-kizsarolós rendszert, és úgy látszik nem akarta ő sem kizsarolni, de rendelési időn kívül, az ügyeletben fogadott, ugyanakkor ha adtál volna, az feketén ment volna...


Mondjuk úgy, hogy ez nem a te hibád, a rendszer fos.

2017. jún. 20. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Én sem adtam volna.
2017. jún. 20. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Ha "kiválasztottad", külön időpontot beszéltél meg vele, és ügyeletbe hívott be, amikor nincs szakrendelés, akkor igen, illett volna. Különben üldögélhettél volna néhány órát a sima rendelésen, munkaidőben, és random dokihoz kerültél volna. Szolgáltatást nyújtott azzal, hogy gyakorlatilag a pihenőidejében vizsgált meg, soronkívül. Nem is értem, hogy gondoltad ezt, ennyire nem vagy képben azzal, hogyan működik az egészségügy? Melyik ügyintéző hív be téged ügyfélfogadási időn kívül, mert neked úgy kényelmesebb, és csak ő a szimpatikus?
2017. jún. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Basszus, ha még a 24 évesek is ezen paráznak, soha az életben nem lesz vége az átkozott hálapénzrendszernek!!!
2017. jún. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
3-as, valóban igazad van. Most kicsit jobban sajnálom a dolgot :(
2017. jún. 20. 07:05
 6/19 anonim ***** válasza:
58%

"Basszus, ha még a 24 évesek is ezen paráznak, soha az életben nem lesz vége az átkozott hálapénzrendszernek!!!"


Nagyobb baj, hogy egy 24 éves nő nincs tisztában azzal, hogy ha egy megadott orvoshoz akar menni sorbanállás nélkül, akkor a magánrendelés a megoldás. Mi nem érthető azon, hogy a járóbetegellátásnak megvan a rendje, időpontja, ha ez nem felel meg, akkor a plusz szolgáltatás pénzbe kerül? Komolyan annyira kíváncsi lennék, hányan telefonáltatok már be az okmányirodába, hogy kizárólag Marcsikához akartok menni, lehetőleg délután, és nincs kedvetek várni?? A többi dumát ("nem volt ügyetlen", "pénzéhes beképzelt orvos") inkább nem is kommentálom.:D

2017. jún. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, erre az a megoldás, hogy magánrendelésre mész időpontra, ahol megvan a fix tarifa a fix orvoshoz, vagy sztk-ban kivárod a sorod ahhoz az orvoshoz, aki aktuálisan rendel. Ne érezd magad rosszul, az első kommentben is írtam, hogy nem a te hibád, a rendszer rossz, de ha nem akarsz bajt és lelkiismeretfurdalást, akkor így csinálod.


Neked ebből bajod nem lehet, viszont ez a szitu típusosan a szürke mezsgye, hogy bár jogilag nem lehet pénzt kérni, azonban te gyakorlatilag egy (fekete) magánszolgáltatást vettél igénybe...

2017. jún. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
A heten megyek egy vizsgalatra es en is elgondolkoztam,hogy kell-e adnom penzt.Valakinek ez tok jol megy,de nekem nem.Nem tudom mikor,hogyan kellene odaadni,ha meg nem fogadja el a doki az megint kellemetlen.De itt az orvos hozott hulye helyzetbe.Mondhatta volna,hogy x napokon rendel a korhazba a maganrendelese meg ekkor es ekkor van,te meg majd eldontod,hogy melyiket valasztod.Szerintem csak rendes es tenyleg segiteni akart,ha a penzre menne adott volna egy idopontot a maganrendelesere.
2017. jún. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
"Mondhatta volna,hogy x napokon rendel a korhazba a maganrendelese meg ekkor es ekkor van,te meg majd eldontod,hogy melyiket valasztod"
2017. jún. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ez igaz. És mondhatta volna azt is, ha teljesen korrekt, hogy a magánrendelésére viszont nem itt és most, a kórházban kell bejelentkezni...
2017. jún. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!