Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha a (végzetes) gyomorvérzést...

Ha a (végzetes) gyomorvérzést csak napok óta tartó hasfájás előzte meg, észre kellett volna vennie ezt az orvosnak?

Figyelt kérdés
Nagypapám gyomorvérzésben halt meg. Előtte sokat panaszkodott hasfájásra, de egyéb tünete (fekete széklet, vagy véres hányás) nem volt. Orvos tudott róla, látta (de nem tudom, végzett-e bármilyen vizsgálatot). Ennyiből észre kellett volna vennie a veszélyt?
2013. szept. 3. 08:56
 1/6 A kérdező kommentje:
úgy is kérdezhetném, hogy létezik az, hogy gyomorfekélyt (gondolom emiatt alakult ki a vérzés) csak has-/gyomorfájás előzi meg, s nem jelenik meg a vér a székletben?
2013. szept. 3. 09:13
 2/6 anonim ***** válasza:

Maga a hasfájás még nem feltétlenül utal gyomorvérzésre, nagyon banális okai lehetnek és ha nincs látható jele a vérnek, akkor egyetlen orvos sem gyanakszik rögtön erre.


Egyébként ha egy sima gyomorfájással a háziorvos további kivizsgálásokat kér, akkor is valószínűleg csak néhány hétre vagy akár hónapra kap időpontot szakrendelésen.


A másik kérdésedre válaszolva én azt tartom elképzelhetőnek, hogy a vérzést ugyan megelőzte a gyomorfájás, esetleg minimális vérzés, ami nem volt látható, de a perforáció hirtelen következhetett be és ezért nem jelent meg korábban a vér a székletben.

2013. szept. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm!

Idősotthonban volt amúgy (tőlem távolabbi városban), így nem tudok minden részletet, csak annyit, hogy a hasát fájlalta már bő egy hete. A nővérek meg hát... hagyjuk... szóval még azt is esélyesnek tartom, hogy olyan volt a széklete, csak nem foglalkoztak vele. Mikor múlt héten meglátogattam, azt mondták, másnap megy az orvos, majd megemlítik neki a hasfájást. Azt nem tudom, mi lett belőle, de gyanítom semmi, nem foglalkoztak vele.

Amit olvastam a gyomorvérzésről, illetve fekélyről, a vérzésen kívül minden tünete megvolt (hideg kezek, lábak, sápadtság, étvágytalanság, erőtlenség, kevés vizelet és széklet, mentális zavarok). Végül tegnap este rosszul lett, mire bevitték kórházba, meg is halt szegény :(

2013. szept. 3. 09:37
 4/6 A kérdező kommentje:
Ami dühít, hogy mindenütt azt olvasom, ha észreveszik (és egyértelmű jelei vannak), akkor simán gyógyítható, csakis kezeletlenség esetén halálos :(
2013. szept. 3. 09:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha azt nézem, hogy az otthonban lévő nagymamámról senki egy szóval nem mondta, hogy áttétes rákos, hanem csak halálakor vágták oda anyámnak, hogy "maga ezt nem tudta?", akkor én már nem csodálkozom semmin. >:(
2013. szept. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szomorú dolgok ezek :(

Sajnálom!

2013. szept. 5. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!