Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A petefészek cisztából lehet rák?

A petefészek cisztából lehet rák?

Figyelt kérdés
Több mint egy éve van petefészek cisztám amivel 3-havonta járok a dokihoz. Nem értem,hogy ez mire jó. A párom se érti miért nem műt meg vagy ír fel valami gyógyszert .
2017. jún. 21. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:
A cisztára nincs gyógyszer. Ha nem ér el bizonyos méretet, nem kell műteni. Azért kell kontrollra járni, hogy nem nőtt-e az előző vizsgálat óta. Ezt a nőgyógyász nem mondta el?
2017. jún. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Úgy tudom nincs sok esély arra, hogy elrákosodjon. Egyébként attól függ, hogy mekkora a ciszta, vannak-e rá panaszaid, több van-e, vagy több, mint egy éve ugyanaz.

4 cm-nél kisebb cisztákat nem nagyon szoktak műteni, de azt én sem tudom, hogy miért nem ír fel neked gyógyszert. Mindvégig ugyanaz a cisztád van? Menstruációval nem múlik el, vagy kimarad miatta?


Nekem lassan 2 éve van petefészek cisztám. Havonta megyek vele dokihoz, igazából csak megnézi ultrahangon, látja, hogy ott van, és mást nem csinál sajnos. Ezzel nem is lehet mit kezdeni, minden hónapban menstruáció helyett cisztám lesz, feleslees lenne minden hónapban műteni, pedig elég nagyok szoktak lenni, de mindig van másik. Eddig 2x szedték ki, de nem látták utána értelmét, mert megint előjött. Az a baj, hogy nekem a gyógyszer sem viszi ki, és még nem találtam megoldást.

2017. jún. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Panaszaim nincsenek és ugyanaz az egy van ami kb 5-cm - Már nem menstruálok mert 5 éve kivették a méhem .
2017. jún. 22. 04:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Uh, sajnálom :(

Mint írtam, nincs sok esély arra, hogy rákos legyen, de figyelni kell, ami meg is van. Ha nincs panasz, nem fogják kivenni, ezt lehetne vitatni, hogy miért, "felesleges", inkább mást műtenek, kevés az orvos, időhiány, stb.

Szerintem a gyógyszerre is megvan a válasz, az első válaszoló azt írta, nem használ, én pedig tapasztaltam, hogy ez így van.

Egyébként én volt, hogy cickafark teát ittam, állítólag attól elmúlhat, nekem nem tudom, hogy attól múlt el egyszer, vagy nem, de ha gondolod próbáld ki.


Csak hogy meséljek még magamról, a folytonos ciszták mellett a bal mellem is tele van apró cisztákkal, amik évek óta ott vannak, de maximum akkor kezdenek vele valamit, ha nagyon fáj.

2017. jún. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!