Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 22 évesen nem voltam még...

22 évesen nem voltam még nőgyógyásznál, de úgy érzem ideje lenne, gyanakszom rá, hogy valami baj van. Mennyire furcsa ez, hogy ennyi idősen esek át az első ilyen vizsgálaton?

Figyelt kérdés
Igazából attól is tartok hogy milyen maga a vizsgálat meg attól, hogy az orvos lekezelő lesz, hogy már sokkal előbb kellett volna menni... Eddig nem éreztem szükségét, egyetlen alkalom volt, hogy lefeküdtem valakivel, szóval sem a fogamzásgátlás miatt sem semmi egyéb miatt nem kellett még mennem. Most viszont úgy érzem ideje lenne, a háziorvos felvetette, hogy a túlsúlyom hátterében nőgyógyászati probléma is állhat és ezt jó lenne kideríteni. Szóval az a kérdés, hogy ugye nem olyan szokatlan dolog ez, hogy 22 évesen jutok el idáig? Valamikor túl kell esnem rajta, de félek. Mintha tizenéves kislány lennék, pedig egyébként nem jellemző rám ez a nyafogás.
2017. júl. 2. 11:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a nőgyógyásznak ehhez nincs köze hogy te mikor voltál, ha nem élsz szexuális életet, akkor meg minek is menj.


Viszont a túlsúlyodra- ha tényleg olyan mértékű- inkább hormonokat kéne vizsgálni, elsősorban a pajzsmirigyét...

2017. júl. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Sunshinedoll ***** válasza:
83%
Én is olyan 20-21 éves koromban mentem először. Előtte nem szexeltem, nem is volt semmi panaszom, így fölöslegesnek éreztem.
2017. júl. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

Sajnos olyan mértékű, soha nem értettem, hogy miért nem tudok fogyni, vagy ha igen, akkor is csak keveset, de ha valóban nőgyógyászati dolog áll a háttérben akkor talán megoldódna ez a problémám. A háziorvosom PCOS-ra gyanakszik, meg az inzulinrezisztenciát emlegette, de ahogy utána olvastam ez inkább endrokinológus területe.

2017. júl. 2. 11:28
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kérdésre válasz, de nekem is a pajzsmirigy jutott eszembe. Egyébként tényleg ne félj, a dokinak az a dolga, hogy megvizsgáljon, segítsen, gyógyítson, erre kapja a fizetését, amit a te adódból is levonnak.
2017. júl. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat! :)
2017. júl. 2. 12:43
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
Évente kötelező a rákszűrés!!!
2017. júl. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
31%

Nagy felelőtlenség nem járni rendszeres nőgyógyászhoz, akár széfeket, akár nem.


Fogorvoshoz sem csak akkor jár az ember, amikor már fáj.

2017. júl. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ne aggódj én is pont 22 voltam amikor elmentem először. Előtte nem volt komoly kapcsolatom csak pár hónaposak, és nem is volt indokolt hogy valaha is elmenjek, mindig időbe megjött stb...

Aztán tavaly volt egy barátom pár hónapja, és nem jött meg ilyen 39 napra sem, teszt negatív, de úgy voltam vele itt az ideje menni! :) Magándokihoz mentem. Elmondtam neki, hogy először jövök és nagyon félek. :)) De jófej volt nem tett semmi megjegyzést elmondta mit csinálunk... végül kiderült semmi baj nem volt, már kezdett megjönni! :) Azt is mondta szerencsés vagyok hogy eddig nem jártam nőgyógyászhoz mert ennyi idős korba már sok mindenen túlesnek sokan és állandóan járják az orvost :) Nekem nem maradt így rossz élmény az "első" bár fontos az orvos hozzáállása.

Azóta 1x voltam nála ismét ebbe az évbe, mert csípett a vizelet és égett a hüvely aztán kiderül valami kis bacit összeszedtem valahol, de most is jófej volt, megvizsgált, írt fel kenőcsöt, kúpot, gyógyszert és már 3 nap múlva kutya bajom se volt :) Szóval 23 évesen én is csak 2x voltam még :)

2017. júl. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

Az első szex után évente rákszűrésre kellene menni, úgyhogy ha már ott vagy, ezt is csináltasd meg.

20N

2017. júl. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is 22 évesen voltam először, magánorvoshoz mentem. Előtte nem szexeltem, én is úgy voltam vele, hogy mivel nem volt problémám, nem szívesen mentem.

Nekem egyáltalán nem tett megjegyzést hogy akkor mentem először. Viszont annyira izgultam hogy mire bementem az orvoshoz már sápadt voltam :D de megnyugtatott, nem volt semmi gáz. Szerintem is csináltass egy rákszűrést ha már ott vagy. Az sem fájdalmas, kb 2 perc az egész :)

2017. júl. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!