Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok, tényleg annyira rossz...

Lányok, tényleg annyira rossz a menstruáció?

Figyelt kérdés

Egy lány ismerősömnél került szóba valahogy, és én azt hittem hogy hülyéskedik.


Mármint, az egyértelmű hogy rossz (5/24 folyik a vér, nem tudom hogy hogy bírjátok) de tényleg annyira fájdalmas hogy valaki elájul?



2017. júl. 6. 19:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon szór. Van, aki csak feküdni és sírni tud, de tényleg úgy tűnik, hogy a zömüknek fáj... Sajnálom őket.

Nekem soha nem fájt, nem is érzek a világon semmit, pedig 30 éve megvan. Eleinte hangulatváltoztatás még volt, de az is megérte: előző nap picit morc voltam (sose tűnt fel, csak utólag, mivel kismillió okból tudok morc lenni), az első napon pedig eufórikus, sokkal erősebb volt a hangulatjavítás, mint a rombolás :D

A vér nem gond, vannak eszközök, napi pár percet kell foglalkozni vele, ha nincs baleset, ami általában elkerülhető.


Úgyhogy nekem igazán semmi gondom vele, nem lennék fiú, a női test szebb.

De unfair, hogy van, akinek kellemetlen, fáj, sőt akár iszonyúan fáj. Minden hónapban, évtizedekig!!! Mintha az embernek nem lenne elég baja... Ez egy természetes dolog, nem fair, hogy fáj.

Amúgy vannak természetes szerek és gyógyszerek, akár étrend, ami állítólag segít valamit.

2017. júl. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
47%

Volt már úgy, hogy begörcsölt a vádlid? Vagy nagyon erős hascsikarásod, ami annyira fájdalmas, hogy összegörnyedsz?

Nos, valami hasonlót képzelj el!

Attól, hogy ez teljesen természetes, és minden egészséges nő menstruál, még vannak, akiknek nagyon fáj.

Nem egyforma a fájdalom mértéke egy embernél sem, úgyhogy attól, hogy xy-nak meg se kottyan, másnak lehet sokkal nagyobb a fájdalma. Nem​ csak hisztizik.

2017. júl. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
52%
Igen ,borzalmas. Legalábbis nekem. Nyolc napig menstruálok ,közben folyamatosan görcsöl a hasam ,éhes vagyok és nem mellesleg már előtte egy héttel teljesen idegroncs vagyok. De ez ilyen,el kell fogadni
2017. júl. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
43%

Én rendszerint elájultam. Főleg, amikor cserélnem kellett a tampont, és láttam azt a sok vért. :D Volt olyan is, hogy apa szedett össze a WC-ről, mert összeestem bent. Elég rossz, görcsöl a hasad, folyamatosan érzed, hogy valami folyik belőled... Én ezért váltottam tamponra a betétről, mert úgy nem érződik, hogy folyik a vér. Amikor már 1,5 éve együtt voltunk barátommal, elkezdtem fogamzásgátlót szedni. Azóta elviselhetőbb a vérzés (mivel az egy mű ciklust hoz létre mű vérzéssel).

20N

2017. júl. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
52%

Én utálom. Nekem kb. 5 napig tart, ebből az első három olyan, hogy csak folyik, folyik megállás nélkül, plusz gigantikus darabok is esnek ki. (igen, tudom, hogy undorító, bocsi...), görcsölök, és néha még rosszulléteim is vannak, remegek, szédelgek, stb, meg fáj és lüktet minden ott lent. Szóval ja, elég szar. Legalábbis nekem. Van olyan ismerősöm, aki épphogy csak pecsételget. 15 évesen kezdtem fogamzásgátlót szedni, előtte nem voltak ilyen rosszulléteim meg görcseim. Kb. már egy éve nem szedek, és megfogadtam, hogy soha nem is fogok. Én ugyan még nem, de van olyan ismerősöm, aki már hányt és elájult. Mindenkire máshogy hat, valakit jobban megvisel, valakit kevésbé.

L/21

2017. júl. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
40%
Èn is ismertem olyat, aki fetrengett ès sírt a fájdalomtól, nekem szerencsère sose volt ilyen gondom, inkább nagyon enyhe "tolófájások", az is csak 1-2 napig. Inkább a hangulatváltozás, ami zavaró nálam, èn már 1,5 hèttel előtte idegbeteg vagyok, első nap nekem is eufória, mint #1-nek, 2. nap újból idegbaj, ami lassan elmúlik. Ez az èrzelmi hullámvasút az, amit nem bírok. Meg az első kèt nap kellemetlen, mert derèkig kell magamat "pelenkáznom" estère, ha reggel nem akarok vères lepedőre èbredni.
2017. júl. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Sunshinedoll ***** válasza:
47%

Embertől függ. Van, aki ki sem tud kelni az ágyból, annyira fáj, görcsöl a hasa. Nekem elég kezelhető, meg nem is tart sokáig; engem a menstruáció előtti pár nap jobban megvisel. Illetve most már nem, mert hormon terápián vagyok, de mikor nem szedtem fogamzásgátló tabit, akkor a mensi előtti pár nap olyan rossz volt, gyakran hánytam, fájt a fejem, szédültem, állandóan azt hittem, hogy terhes vagyok lol.

Mensi alatt engem inkább az zavar, hogy a szokásosnál is érzékenyebb, ingerlékenyebb és hisztisebb vagyok :D

2017. júl. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
32%

Míg nem szedtem fogamzásgátlót iszonyatos volt, a falat tudtam volna kaparni. Hánytam ,szédültem, rázott a hideg, remegett minden izmom a fájdalomtól. Senkinek nem kívánom azt a fájdalmat.

A vérzés meg kellemetlen , főleg mikor felkelsz egy székről és érzed , hogy egy nagy adag kijön, és azon idegeskedsz , hogy ugyan átáztál-e.

2017. júl. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
32%
Engem is nagyon roaszul érint mikor megvan! :( Előtte 3-4 nappal már ingerült vagyok, hisztizek, sírok mindenen. Mikor megjön akkor egész nap görcsben az alhasam, fáj a mellem, a derekam, rossz a közérzetem, hányingerem van és szédülök.. De ez a 3. napra enyhül, sőt 5 nap után már el is múlik, szóval kibírható! :D de ne ijedj meg, valaki meg sem érzi, ha menstruál. Ők tartoznak a mázlisták közé.. :D
2017. júl. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
40%

Huhh, hát részvétem, lányok. Első voltam s nekem még a vér is tetszik, nem a menstrációs, hanem a vér általában, remek színe van meg minden, úgyhogy az sem taszít ilyenkor, van és kész, semleges. Néha belegondolok, milyen, ha egy nő irtózik a vértől, illetve hogyan lehetséges az? Sokszor látja. (Bár igaz, kézfóbia is van...)


A csorgás az iszonyat, ezért használok tampont a legelső alkalomtól kezdve. Betéttel borzalmas lenne. Visszamenőleg szoktam sajnálni a régi idők nőit, akiknek csak rongy volt. De hogy érdekes időkben katona hogyan tudott lenni egy nő, eltitkolva a nemét... Igazi hősök voltak. Durvább esetekre is gondolok, de az már erős és visszafogom magam.


Szóval engem kicsit foglalkoztat az, hogy nem ilyen szuper civilizált körülmények között milyen nehéz lehet akkor is, ha valakinek nem fáj, csak azért, mert megfelelő életkorú nő. Részben ezért szeretem a civilizációt, sok hátránya ellenére.

2017. júl. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!