Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fájdalmas csomó a mellemben...

Fájdalmas csomó a mellemben egyik napról a másikra. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Észrevettem egy csomót a mellbimbóm mellett közvetlen,tegnap még tuti, hogy nem volt ott. Szemmel látható, piros duzzanat és fáj, ha hozzáérek. Napközben annyit észleltem, hogy viszketett, de azt gondoltam, csak a melltartóm miatt. Az utóbbi időben nőttek a melleim, mert híztam egy kicsit, emiatt is lehet akár? Félek, hogy valami komoly dolog állhat a háttérben. Természetesen el fogok menni orvoshoz, ha pár nap múlva is ott van még, de addig is szeretném kérdezni, volt-e már hasonló esetetek.

2017. júl. 7. 23:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Gyulladás, fibroadenoma, lipoma, rák, stb.
2017. júl. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elfelejtem beleírni a koromat, 18 éves vagyok.
2017. júl. 7. 23:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Dehogy rák... valami gyulladás lesz, ha hétfőre nem múlik el, vagy javul jelentősen, menj el vele orvoshoz.
2017. júl. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom ez számít-e de nekem fiúként volt csomó mellbimbó mögött, fájt ha hozzáértem, de 2 hét alatt elmúlt. 18 vagyok én is
2017. júl. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A rosszindulatú daganatok lassan alakulnak ki. Ha egyik napról a másikra jelenik meg, az biztos nem az.

Mekkora a csomó? Borsnyi, borsónyi, meggynyi, diónyi?

A bőrfelületeden érzed vagy mélyebben?

Tudod-e mozgatni a bőr alatt?


A legvalószínűbb az, hogy egyszerű masztopátiós csomó, ami csak annyi, hogy a mirigyek kicsit összeállnak. Mensi után elmúlik.

Lehet ciszta is, ami szintén nem vészes, sok nőnek van. Ilyenkor folyadék halmozódik fel, ami szintén lelohad amikor megjön a mensid. Nekem már mindkettő volt.


Ha a bőrödön van egy pici csomó, akkor sima szőrtüsző-gyulladás is lehet.

2017. júl. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerencsére 2-3 nap alatt elmúlt. De most újra van kettő sajnos.Borsónál nagyobb, meggynél kisebb piros,kemény,fájdalmas duzzanat. Nem tudom mozgatni bőr alatt, kidudorodik kicsit. Múltkor azt hittem, a melltartó miatt, de tegnap nem volt rajtam, szóval nem az a ludas. Azon gondolkodom,bár ez lehet butaság, hogy az izzadsásgátló spray miatt lehet, a hónaljamban is érzek egy csomót, de az nem piros és jóval kisebb.
2017. aug. 7. 23:42
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor olyan mint egy kelés vagy nagy, gyulladt patanás? A bőrhöz közel van, nem pedig belül, a melled állományában? Ez fura, ilyet még nem hallottam.

A ciszták olyanok, hogy jönnek-mennek, hogy meggyűlnek folyadékkal, hol felszívódnak és változó méretűek. De azok nem pirosodnak ki, a bőrön nem látszanak át, mélyebben vannak...

Voltán azóta dokinál?

2017. aug. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!