Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok! Nők! Már egy hete...

Lányok! Nők! Már egy hete menstruálok mitől lehet? 30/N

Figyelt kérdés
épphogy csak egy kicsit van meg szerencsére de nem múlik el vmért
2017. júl. 8. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Olyan ez, mint a népmese: egyszer volt, hol nem volt.

Azért az elgondolkodtató, hogy 30 évesen még nincs elképzelésed sem, hogy ez mitől lehet.

2017. júl. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
honnan tudnám mitől lehet nem vagyok orvos mert ugye nekem pl 7 napig nem szokott eltartani csak kb max 5
2017. júl. 8. 13:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Semmi sincs kőbe vésve. Sok minden meghatározhatja, hogy mikor kezdődik és mikor múlik el a menstruációd. Attól még, hogy éveken át beállt valahogyan, történhet egyszer az, hogy 2 nappal tovább tart.

Akkor ijedj meg inkább, ha egyszer 17 napra, aztán 40-re jönne meg, mint ahogy tini korban lenne normális. De emiatt a két nap miatt nem kell megijedni.

2017. júl. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sokáig nekem is 5 napos volt, aztán kb. másfél évvel ezelőtt volt egy 8 napos, akkor én is ráparáztam, és azóta az eset óta lecsökkent 4 napra, lehet nálad is ez a helyzet.
2017. júl. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha a menstruációd elején és végén több napig tapasztalsz pecsételést vagy barnázást, és ez több ciklusban is megismétlődik, akkor valószínűleg kicsit felborult az ösztrogén és a progeszteron aránya a szervezetedben.

Sok nő tapasztalja ezt, az ösztrogén-dominancia már népbetegség lett, noha a nőgyógyászok általában nem foglalkoznak vele.


Úgy tudod visszaállítani az egyensúlyt, ha minél kevesebb vegyszert viszel be a szervezetedbe. Kerüld a tartósítószeres, ízfokozós, mesterséges aromákból összeállított élelmiszereket, és ha egy mód van rá, használj natúrkozmetikumokat. Ha eddig nem alumínium- és parabenmentes dezodort használtál, akkor legalább azt cseréld! H


Ha google-ben rákeresel arra, hogy ösztrogén-dominancia vagy progeszteronhiány, ki fog dobni sok hasznos infót.

2017. júl. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!