Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Sos! PCOS Lenne valaki aki...

Sos! PCOS Lenne valaki aki segitene?

Figyelt kérdés

Sziasztok multhet hetfon derult ki pcom van

Ultrahangon mind2 petefeszkem tele cisztaval es a mehem alatt

Nos a dokim lekerte a vervetelt minden hormont ir et mindent ami szukseges

De azt mondta minden rendben van

Nos az lenne a kerdesem h akkor mitol vann?? A tunetem a kovetkezo: majus ota nincs menszi es nem tudok lefogyni inkabb hasra hizok !

Faradekony vagyok

Mas tunetem nincsen

Elkuldot endokrilogiara

Es diatetikushoz

A masik pedig az h mar lassan egy eve hogy nem sikerul teherbe esnem


2017. júl. 11. 21:40
 1/7 A kérdező kommentje:
??
2017. júl. 11. 22:02
 2/7 anonim válasza:
Szia,nekem is állítólag az van/volt?,mert több mint fél évig nem volt egyáltalán menstruációm,viszont én nem híztam,sikerült sokat fogynom,nekem az egyik hormonszintem volt magasabb,de még értéken belül,szóval érdekes ez.Mikor kérdeztem a dokit,mégis mi a megoldás,azt mondta,fogamzásgátló vagy életmódváltás. Ha rajta múlt volna még mindig döfködnék belém a hormoninjekciókat,hogy tudjak menstruálni,aztán a saját kezembe vettem a dolgokat,az orvosok szava egyenlő a nullával. Egy étrendkiegészítőt kezdtem szedni, csodák csodája,rá egy hónapjára megjött,azóta tűpontosan minden hónapban megjön,pedig sosem volt ennyire pontos,szóval érdekes. Azt persze nem tudják megmondani mitől van,de állítólag összefüggésben áll az inzulinrezisztenciával,de ugye az én esetemben köze sem volt ehhez. Azt javaslom várd meg az endokrin meg a dia eredményeket,és attól függően kezdj életmódváltásba. Én meddő voltam és látod meggyógyultam,szóval ki lehet ebből a szutyokból gyógyulni,vagy legalább is a kellemetlen tünetek enyhíthetők. Remélem azért valamit tudtam segíteni,nálam sajnos több tünet is volt,ja és a legfontosabb nekem valószínűleg, a korábbi fogamzásgátló használatától lett,pedig csak pár hónapig szedtem,ugyanis előtte sosem volt ilyen problémám,és amint leálltam vele jött a poklok-pokla szóval soha a büdös életbe nem szedek többé ilyen szutykot,mert nálam,amit lehetett azt szétcseszett.
2017. júl. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom

Kivancsii leszek hogy mit fognak mondani 😕

2017. júl. 11. 22:13
 4/7 anonim ***** válasza:
Hatalmas rejtély ez a PCOS, nekem másfél éve derült ki. Magas a vércukrom, szőrösődök mindenhol, a mensi helyett mindig cisztám lesz, de nem is kicsi 7-10 centi. Kifejezetten sovány vagyok, de a fáradékonyság nálam is megvan. Eddig összesen 7 orvosnál voltam (1 sebész, 5 nőgyógyász, 1 endokrinológus), de senki nem mondott semmi konkrétat...
2017. júl. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nalam is ugyanez a helyzet. Vervetelnel nalam kiderult,hogy alacsony a cukrom, alacsony a peogeszteronom(az a noi hormon) es magas a tesztoszteron szintem(ami meg a ferfi hormon, tehat ettol is johet a szorosodes), es mivel keves a noi hormonon, ezert a petesejt korul 1 vekony reteg kepzodik, ami altal nem tud megrepedni es ezert nincs menzesz.

Jobbik esetben neked is ennyi a bajod, viszont ha hizol is, akkor lehetseges, hogy a pajzsmirigyeddel van gond.

2017. júl. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amugy meg annyi,hogy nekem felirtak valami gyogyszert, ami stabilizalja a cukorszintemet es 1 adag fogamzasgatlot(a noi hormonok miatt), de ugyanakkor azt mondtak,hogy fogynom kell es sokat mozogni.

Viszont igy fogamzasgatlo mellett(gondolom en) a fogyas nem megy. 1 szemem van belole, aztan kivancsi leszek,hogy utana megfog jonni vagy sem.

2017. júl. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ajánlom Vojcek László professzor urat Budapesten. Ha megtehetitek, menjetek el hozzá, nem magánkórház.

Nekem januárban volt petefészek ciszta műtétem, 7 meg 5 centis. Fél év alatt sem enyhültek a tüneteim, ezért visszamentem a dokihoz, aki PCO-t állapított meg.

Tegnap voltam ennél a professzornál. Elég volt rápillantania a műtét utáni szövettan eredményére és rávágta, hogy nem PCO. Én nem értek hozzá, annyi a lényeg, hogy nekem is tele van cisztával mindkét petefészkem, de nem az a fajta, amit az előző dokim látott ultrahangon.

Van minimális peteérésem, csak megtermékenyülni lesz nehezebb. Szóval a jobbik rossz.

Ezzel most nem akartam senkit összezavarni, vagy reményt ébreszteni bennetek, csak segíteni szerettem volna. Nagyon kedves, és hozzáértő doki.

Irgalmasrendi kórház.

Hajrá, ne adjuk fel! :)


L/19

2017. júl. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!