Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Éhgyomri inzulinszintem...

Éhgyomri inzulinszintem 18.20, a progeszteronszintem a menzeszt megelőző 3. napon 23.8 Valaki segítene, hogy értelmezni tudjam?

Figyelt kérdés

Az egyik petefészkemben vannak fekete ciszták, a PCOS több tünetét is tapasztaltam magamon, viszont a menstruációm rendszeres. Kértem az orvosomtól, hogy küldjön el inzulinrezisztencia és női hormon vizsgálatra. Egy éhgyomri vérvételre kaptam csak egyelőre beutalót, az eredményeimet fent leírtam.

Ha jól sejtem, az inzulinszintem még a megengedett határon belül van, de jól tudom, hogy ez független lehet az inzulinrezisztenciától?



2015. júl. 8. 12:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
En csak az inzulinhoz ertek,de az nagyon magas.Ehgyomorra 5 alatt kellene lennie.Cukrot neztek?60 es 120 perci inzu nincs?Ha nem,mindenkepp csinaltass egyet.
2015. júl. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Egy jó alapos hormonális kivizsgálás kellene neked, ahol néznek ösztrogént, progeszteront, prolaktint és tesztoszteront is.


PCOS-sel nem műtöttek meg? Szó sem volt még róla? Gyermeket szeretnél belátható időn belül?

2015. júl. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az orvosnál ezeket a 'vizsgálatokat' is úgy kellett kierőszakolnom, mikor az UH-n látszódtak a ciszták, diétát javasolt és lezárta volna ennyivel. Visszamentem hozzá körülbelül 2 hónap múlva, hogy az étrend sokat (nagyjából semmit) nem segített, szeretnék női hormon és inzulinrezisztencia vizsgálatot. Csak ezt a 2 értékét nézték, a továbbiakról semmit sem mondott...

21 éves vagyok, a gyerekvállaláson nem gondolkodom egyelőre, viszont jó lenne fenntartani a lehetőségét. :)

2015. júl. 8. 12:52
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez a baj, látod, de ez országos probléma, sajnos, mert tapasztaltam: a legtöbb orvos feleslegesnek tartja a vizsgálatokat, pedig a megelőzés sokkal fontosabb, mint az utólagos kezelés.


Nekem is alig akartak vizsgálatokat készíteni, aztán mikor cisztám lett, egy lelkiismeretes nőgyógyász végre valahára csináltatott hormonvizsgálatokat endokrinológussal vérképből, és egyből fény is derült rá, mi okozta a cisztámat. Sokszor van, hogy súlyos nőgyógyászati betegségeket egy egyszerű endokrinológiai probléma okoz, miközben éveken át(!!!) (félre)kezelik a pácienst meddőségi-nőgyógyászati gondokkal. Azért is lenne fontosabb jelenleg számodra egy jó endokrinológust találni, mert nőgyógyásznak pl. az inzulinrezisztencia, cukorbetegség nem szakterülete, míg az endokrinológusnak szakterülete az összes hormonális probléma, tehát ő képes igazán összességében látni egy adott problémát!


Engem mondjuk meg is műtöttek, de én már szerettem is volna babát, ezért ez nekem úgymond sürgetőbb volt.


Diétát javasolt a dokid...komolyan, kész vicc. Nem mondom, hogy a diéta haszontalan (pl. paleo diétával bizonyos ciszták kisebbíthetők, szerencsés esetben meg is szüntethetőek, meg egyáltalán: nem árt a tisztítókúra időnként a szervezetnek) de a PCOS az ugye általában nem egy cisztára utal...


Neked most egy jó endokrinológust kellene keresned (ha anyagilag módod van rá, én a helyedben magándokihoz fordulnék), aki lelkiismeretesen elvégezi az összes hormonális vizsgálatot, amit kell, és ki is értékeli rendesen, nem csak úgy ímmel-ámmal. Mert lehet, hogy most még nem szeretnél gyermeket (valóban fiatal vagy még), de majd mikor szeretnél, a PCOS nagyon be tud kavarni a termékenységbe! Nem ártana kordában tartani a hormonjaidat, úgymond szinten tartani, hogy majd gyermekvállaláskor ne kelljen súlyos hónapokat, éveket várnod arra, hogy végre-valahára összejöjjön a baba.

2015. júl. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Amúgy a PCOS nem okoz nálad gondot? Általában szokott tüneteket okozni, fájdalom, közti vérzés, pecsételgetés, görcsök..ilyesmik. Én azért műttettem meg magam, mert egyrészt babát terveztem, másrészt nekem erős fájdalommal járt a cisztám.
2015. júl. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Még valami: az, hogy a menzeszed rendszeres, ne tévesszen meg! Sok doki legyint, mikor azt a választ kapja, hogy persze, rendszeres a vérzés, és már nem is vizsgálnak tovább! Pedig a rendszeres havi vérzés még nem utal egészségre! Én menstruáltam akkor is, amikor kisebb ökölnyi méretű volt a cisztám, ehhez képest két hónapra rá már műtöttek!
2015. júl. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ és a segítséged! :)

A tünetekre visszatérve, de, voltak és vannak is.

Viszonylag hirtelen sokat híztam, a hajam elvékonyodott (bár ez annyira nem új probléma, viszont biztosan a PCOS-sel is összefüggésbe hozható), az alhasam gyakran nagyon fájt, nem görcsölt, inkább olyan érzésem volt, mintha beütöttem volna. Emiatt is fordultam nőgyógyászhoz, hogy kiderüljön, ez mitől lehet. Hasi és hüvelyi ultrahangot is csinált, a hasi ultrahang nagyon fájt, említettem is neki és rá is kérdeztem, hogy ez normális-e. Annyit válaszolt, hogy nem. Lezárta ennyivel.

A hüvelyi ultrahang során váltak láthatóvá a cisztáim, ekkor annyit kérdezett csak tőlem, hogy hallottam-e már a PCOS-ről. A válaszom nemleges volt, hiába kérdezgettem, épkézláb és használható válaszokat nem adott, később otthon neten keresgéltem a témában. Egy inzulinszintet nézetett vérből, ami akkor 20-as volt. Ekkor javasolta a diétát és az életmódváltást.

A ciklusom közepe táján is szoktam érezni apróbb, nyilaló fájdalmat. Ez gondolom az ún. középfájdalom lehet.

2015. júl. 8. 13:58
 8/12 A kérdező kommentje:
+ gyakran előfordul, hogy ingerlékeny vagyok, nehezen alszom el vagy nem alszom jól, nehezen tudom magam kipihenni. A menstruációm során nagyjából törvényszerűvé váltak a rosszullétek, erős görcsök, szédülés, ájulás közeli állapot.
2015. júl. 8. 14:04
 9/12 anonim ***** válasza:

"Viszonylag hirtelen sokat híztam"


Okozhatja cukorbetegség, inzulinrezisztencia is, de pajzsmirigy rendellenességek is, úgyhogy nézzenek pajzsmirigyet is!


"..a hasi ultrahang nagyon fájt, említettem is neki és rá is kérdeztem, hogy ez normális-e. Annyit válaszolt, hogy nem. Lezárta ennyivel."


Remek. De van ennél jobb is: az én első nőgyógyászom észre sem vette (!) a már irdatlan fájdalommal járó cisztámat. És ez az ember döbbenetes módon még mindig praktizál...


"A hüvelyi ultrahang során váltak láthatóvá a cisztáim"


Igen, ezeket a problémákat hüvelyi UH-val lehet leginkább látni, törekedj is rá, hogy hacsak lehet, hüvelyi UH-t használjanak, mert az a legkisebb eltérést is "észreveszi", míg a hasi UH csak a nagyobb gondot "látja" sokszor.



"A ciklusom közepe táján is szoktam érezni apróbb, nyilaló fájdalmat."


Sima peteérés is okozhat ilyen nyilallásokat, de azok azért elviselhetőek szoktak lenni. Ha erősebben fáj, azt már a ciszták okozzák. A sima peteéréses nyilallás nem tart sokáig, a cisztás fájdalmat napokon keresztül, vagy akár folyamatosan is érezheted és általában kitolja a vérzést pár nappal (nem feltétlen).

2015. júl. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"menstruációm során nagyjából törvényszerűvé váltak a rosszullétek, erős görcsök, szédülés, ájulás közeli állapot."


Szoktál-e pecsételgetni? Ez amolyan barnás-nem túl élénk és nem túl erős vérezgetést jelent két vérzés között.


Nekem is voltak menzeszem megjelenésétől kezdve ilyen erős görcseim, rosszulléteim, amik csak évekkel később okoztak cisztákat (több is volt, csak nem egyszerre).

2015. júl. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!