Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Akinek volt már TSS-e (tampon...

Akinek volt már TSS-e (tampon miatt, vagy más miatt), az leírná hogy emlékszik rá? Milyen hamar és milyen tünetek jelentkeztek? Hosszú.

Figyelt kérdés
Sajnos tegnap a nőgyógyásznál derült ki, hogy felcsúszott egy tampon és bent volt 6-7 napig. Nem kérek a kritikából, nem vagyok igénytelen nő, régóta használok tampont, sosem fordult még elő velem ilyen. A folyás, szag miatt mentem el hozzá. Kiszedte tegnap, adott betadin kúpot, a tss-t meg sem említette. De tudom, hogy súlyos mérgezést lehet tőle kapni. Néhány napja szédülök és nem érzem jól magam, de tegnap este konkrétan nem bírtam elaludni az erős szédüléstől, hányingertől. Hasam is megy egy kicsit, közérzetem pocsék, lázam nincsen. Máskor is előfordultak ezek a tünetek, amikor kimerült voltam, ezért nem tudom lehet e TSS, vagy csak a kimerültség miatt van... :( Annyira általános tüneteket írnak ehhez a komoly betegséghez. Hosszú lett... szóval aki járt hasonló cipőben, esetleg volt is tss-e leírná a tapasztalatait? Mikor jelentkezett? Milyen tünetekkel? Hogy vették észre? Köszi ha olvastad, ha még válaszolsz is igazán hálás leszek!

2017. júl. 13. 09:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, hogy nem a kérdésre válaszolok, de inkább menj be az ügyeletre feleslegesen, minthogy tényleg TSS legyen, mert rohadt gyorsan bele lehet halni. Szorítok, hogy ne az legyen!
2017. júl. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az, csak ideges vagy, mert tudod, hogy létezik, és az idegesség okoz fizikai tüneteket. A TSS nagyon magas lázat okoz. De inkább menj orvoshoz, legfeljebb azt mondják, hogy nem az, akkor legalább megnyugszol.

De amúgy hogy lehet bent felejteni tampont? Ezt én sose értettem, pedig annyi emberrel előfordul. Nem kritikaként, csak nekem tök fura, mármint azt azért csak megjegyzi az ember, ha berakott magának egy tampont, vagy nem? Legalábbis én meg szoktam jegyezni.

2017. nov. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!