Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Endometriózis gyanú?

Endometriózis gyanú?

Figyelt kérdés
Endometriozis gyanúval milyen orvoshoz forduljak először? Simán mondjam el nőgyógyásznál, hogy ez lehet a probléma, vagy kiderülhet máshogy is?

2017. júl. 17. 09:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Nőgyógyászhoz menj, ultrahangon azonnal kiderül, hogy az van, vagy sem.
2017. júl. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van egy facebook csoport (Gyengéd fogamzásgátlás és termékenységtudat), ahol az egyik hölgy endometriózisos és sok mindennek utánajárt. Tőle idézek:

"Diagnosztizálni csak diagnosztikus laparoszkópiás műtéttel, és a szövetből vett biopsziával lehet biztosra, de lehet következtetni egyéb vizsgálatokkal: nagyobb endometriózist lehet látni ultrahangon, MRI-n, hozzáértő orvos ki tudja tapintani, a CA125 tumormarker és a homocisztein magas szintje utalhat rá (de nem feltétlenül). Nehéz diagnosztizálni, sok orvos nem ért hozzá, átlagosan 7 év telik el a tünetek megjelenése és a diagnózis között, kialakulási okait nem ismerik, tüneti kezelés van csak rá. Gyakran jár együtt klinikai D vitamin hiánnyal.

[...]

Tünetek lehetnek:

- erős menstruációs vérzés

- nagy darabokkal járó menstruációs vérzés

- ciklus közepén jelentkező vérzés (fontos! egy-két napos pecsételéstől ne akadjatok ki!!)

- erős menstruációs fájdalmak (1-2 fájdalomcsillapító még normális)

- kismedencei fájdalom

- ciklus közepén jelentkező fájdalmak

- fájdalmas szexuális együttlét

- vérzéssel járó szexuális együttlét

- ciklikus hasmenés (ez önmagában nem jelent endometriózist, hiszen ez egészséges ciklusnál is előfordul)

- ciklikusan jelentkező véres széklet

- ciklikusan jelentkező véres vizelet

- meddőség ......

Nem kell mindegyik tünetnek jelen lennie, sőt lehet tünetmentes is, de önmagukban nem jelent egyik tünet sem egyből endometriózist! Ha gyanúd van, fordulj hozzáértő orvoshoz, az a biztos!! Ne kezdj öndiagnózisba, de ne elégedj meg azzal, ha azt mondják, női hisztid van!! Ha kell, járj orvostól orvosig, amíg valaki komolyan nem vesz! Az alant olvasható orvosokhoz bátran mehetsz!"

(eddig az idézet)


Orvosokat is ajánl, a csoportban a fájlok között van egy dokumentum (abból idéztem). Nem tudom, hol laksz, de pl. Budapesten, a Róbert Károly Magánkórházban rendel dr. Fülöp István (nemesekteherbe.hu). 27/N

2017. júl. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szia! Nekem éve a köldökömnél találtak egy kis lencse nagyságú endometriumot. Nálam a tünetek abban merültek ki, hogy menzesz idején köldököm fájni kezdet és nagyon megkeményedett. Akihez jártam egy idős doktornéni nem nagyon foglalkozott ezzel, nyugdíjba ment így váltottam. Most dr. Hazay Mátéhoz járok, ő azonnal tudta mi lehet a gond, volt vérvétel meg uh vizsgálat. És kb héten belül már ki is vette a János Kórházban. Azóta csak a doktor úrhoz járok.
2017. aug. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!