Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Éppen elkezdtem kezelni a...

Éppen elkezdtem kezelni a hüvelygombát, de pont megjött. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Nem szoktam számolgatni, hogy mikor fog megjönni, mert kb 1 hónapos, de általában 1-2 naposan változó. Így tudtam, hogy az előző hónaphoz képest 24-e körül fog megjönni. Tegnap vettem betadine hüvelykúpot, amiből egyet tudtam elhasználni, reméltem többet sikerül, de ma megjött. A betegtájékoztató azt írja, ilyenkor is használjuk, de keresgéltem, és sokan azt írták hogy úgyis kijön, szóval nincs sok értelme. Viszont nem tudom, hogy ha 7 napon keresztül nem használok rá semmit az nem baj? Nézegettem otthoni gyógymódokat, olvastam, hogy a szénhidráttól szaporodik. Láttam ezt a candida diétát is. Aki próbálta már esetleg írna róla? Miket tudnék még csinálni, amik segítenek? Akár teák, vagy kaják..

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2017. júl. 21. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A hüvelygombára nincs diéta, legfeljebb ha éveken keresztül fennáll. Ne parázd túl, mensit hagyd ki, utána használd el a maradékot.
2017. júl. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A betadine nem gombaölő, hanem fertőtlenítő hüvelykúp. A hüvelygomba elpusztításának legegyszerűbb módja a sós vízben fürdés. Tegyél a kád vízbe reggel este egy kis sót (lehet tengeri - Thétis nem habzó, de sima étkezési só is). Tökéletes.
2017. júl. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez tényleg jó? :O
2017. júl. 21. 17:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha betadine-t használsz, nem gombás, hanem bakteriális fertőzésed van.
2017. júl. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha szerencséd van a mestruáció "kimossa" a gombát. Vagy éppen sokkal rosszabb lesz utána. Menstruáció után folytasd a kezelést, addig ne stresszelj rajta. Orvosnál voltál? Mert nem olyan biztos, hogy gomba, ezer más fertőzés is lehet.
2017. júl. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De a sónak nem szárító hatása van? 😮
2017. júl. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Amúgy fura, de szerintem sokkal jobb. Lehet, hogy az az egy kúp is használt valamit. De utána mindenképpen befejezem. Köszönöm a válaszokat! :)
2017. júl. 23. 17:57
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen a só valóban kicsit száríthatja a hüvelyt, de 3-4 napos használata viszont csodákra képes és nem májromboló, mint egy-két gombaellenes gyógyszer.

És viszonylag hamar rendeződik a hüvely nyálkahártyája.

2017. júl. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!