Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi történik ha egy nappal...

Mi történik ha egy nappal korábban kezdem véletlen a következő levél fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy nagyon rossz a memoriam egyéb okok miatt, es hiába szedem már 4 honapja rendszeresen, nem emlekszem milyen napon szoktam kezdeni. Most az üzeneteik között olvasgatok es probalok visszaemlékezni előző hetre, es szerintem szombaton vettem be az utolsó tablettát. Ami azt jelenti, hogy vasarnap kell majd az új levelet elkezdenem. De ha rosszul emlékszek es vasarnap vettem be az utolsót, es hetfon kene nevem nem, de vasarnap veszem be, mi történhet?
2017. júl. 21. 18:26
 1/5 A kérdező kommentje:
"Nevem nem" = bevennem , bocsanat autocorrect
2017. júl. 21. 18:27
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz semmi bajod, ha előbb kezded el szedni, vagyis lerövidíted a szünetet, így egy nappal előbb fog jelentkezni a megvonásos vérzésed, mint eddig.

Viszont ha ennyire nem megy a szedés, akkor ne szedd! Ezt a saját érdekedben mondom, mert így nagyon könnyen teherbe lehet esni, ha valaki nem szedi megfelelően.

Amúgy a fogamzásgátlót mindig ugyanazon a napon kell elkezdeni szedni. Úgyhogy arra csak emlékszel, hogy milyen napon szoktad elkezdni szedni.

2017. júl. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
4 emlékeztető van minden napra a telefonomban, meg egyszer sem hagytam ki napot. Csak ezzel volt probléma. Azt nem írtam le, de van egy határidő naplóm amiben mindent leírok, csak most elutaztam és otthon hagytam.
2017. júl. 21. 18:47
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen a válaszod amugy, ment a zöld kezecske 💕
2017. júl. 21. 18:48
 5/5 anonim ***** válasza:
55%

De ha ezt sűrűn megcsinálod, hogy nem kezded el időben, illetve nem folytatod a szedést időben, akkor lesz gondod, nem is kevés. Ha előbb kezded el, mint mondtam, csak előrehozod a vérzésed napját, de idővel ez összekuszálhat mindent. Ezt sűrűn nem lehet eljátszani.

De ha egyszer nem jegyzed meg, hogy a következő levelet mikor kell folytatni és netán 1 nappal később folytatod, mint kéne, akkor tudod, már visszamenőleg a gyógyszerszünetre sem vagy védett, ergo ha akkor élsz nemi életet más módon történő védekezés nélkül, máris lehetsz terhes.

Szóval ha ennyire nem megy a dolog, hogy nem lehet megjegyezni, hogy melyik napon szoktad elkezdeni az új levelet, mert ehhez nem kell nagy tudás, akkor te tényleg ne szedj fogamzásgátlót!

2017. júl. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!