Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok ti szeretitek a betétek...

Lányok ti szeretitek a betéteket használni vagy jobbvolna ha nem kellene?

Figyelt kérdés
2017. júl. 22. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Utálom, így nem is használom.

Tampont használok a piros betűs napokon, egyébként pedig tisztaságit sem szoktam, mivel azt sem tudom elviselni, szerencsére nincs is szükségem rá.

2017. júl. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretem, ezért tamponozok.

20N

2017. júl. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%

Micsoda kérdés. Nyilván valami kispasi írta ki. :)

Szeretjük vagy nem szeretjük, nem nagyon van más választás. Iskolába, munkába az első napokon tampon, de ha valaki mindig csak azt használja, annak sajnos árnyoldalai is lehetnek, bármilyen kényelmes. Gyengíti a hüvely izomzatát, irritálja a méhszájat, hosszútávon méhszájsebet okozhat, ami szélsőséges esetben rákhoz is vezethet. A tampon vegyi anyagokkal van átitatva, amik könnyen felszívódnak a testben és hosszútávon felboríthatják a hormonháztartást, cikluszavarokat okoznak. Éjszakára és otthon nem igazán ajánlott a tampon. Korábban én is csak azt használtam, mert sokkal kellemesebb, de amióta elmagyarázták nekem, milyen veszélyekkel jár, azóta csak csínján bánok vele.

2017. júl. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem szeretem, én kelyhezek. Bár még nem olyan régóta, ezért a biztonság kedvéért használok mellé mosható tisztaságit, ezzel totál olyan érzésem van, mintha nem is menstruálnék.
2017. júl. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én tulajdonképpen szeretem. A tampont nem. Menstruálni viszont nyilván nem szeretek, a görcsölés miatt főleg.
2017. júl. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze! Ez a hónap csúcspontja!
2017. júl. 23. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért megnyugtató érzés, amikor megjön, az azt jelzi, h minden rendben van, nincs terhesség stb. És igen, szeretek betétet használni, mert jobban szemmel lehet tartani a dolgokat...
2018. ápr. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!