Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kisajkaim bedagadtak, kiszárad...

Kisajkaim bedagadtak, kiszáradtak illetve a bőröm is kirepedt oldalt, szokatlan folyás. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Kirepedést csak a kisajkaim mellett láttam, amik eléggé ki is száradtak és megduzzadtak.

Más elváltozást nem igazán látok.

Folyásom az néha sárgás, máskor mintha darabos lenne, mennyiségre normális.

Fertőzésre utalhat?


2017. júl. 23. 16:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Egyértelműen fertőzés.

Holnap első dolgod legyen orvoshoz menni, mielőtt nagyobb bajod lesz.

2017. júl. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mikor van esélyem dokihoz menni. Pont abban az időben rendel, mikor én gyakorlaton vagyok.
2017. júl. 23. 16:50
 3/9 anonim ***** válasza:

Akkor nem mész gyakorlatra, vagy előbb eljössz onnan és másnap viszel orvosi igazolást.

De ehhez mindenképpen orvos kell. Ugyanis ő tudja megmondani, hogy konkrétan milyen fertőzésed van, így tud célzott kezelést adni rá. Mert lehet gomba, lehet baktérium, meg ezer másik kórokozó még.

2017. júl. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos,hogy fertőzés,de mindenképp menj el orvoshoz.
2017. júl. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Megpróbálom minnél előbb beiktatni, köszönöm!
2017. júl. 23. 17:11
 6/9 anonim ***** válasza:

Sárgás, darabos folyás gombára utal...

Canasten kombit megpróbálhatod, kárt nem teszel vele, legfeljebb nem segít.

2017. júl. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"kárt nem teszel vele, legfeljebb nem segít."

Azért ezt így nem kell kimondani, mert nem így van.

Ha valakinek nem gombás fertőzése van, vagy kevert fertőzése van (csak tünetek alapján nem lehet megmondani), akkor nem fog segíteni, tehát használat után a panaszok, ha enyhülnek is, nem múlnak el teljesen és ha ekkor kerül orvoshoz, akkor az orvos hiába csinál hüvelykenet tenyésztést, nem fog eredményt hozni pont a hüvelytabletta használata miatt. Így megfelelő kezelést sem fog tudni kapni, max. hasraütésre mindenre, ami vagy jó, vagy nem, ezáltal elhúzódik a gyógyulás. Ami idő alatt sajnos megvan az esélye, ha netán mégsem gomba, vagy más kórokozó is van a hüvelyben, ami felszálló fertőzést okozhat, akkor könnyen petefészek vagy méhgyulladás alakulhat ki.

Illetve ha valakinek olyan mértékű hüvelygyulladása van, akkor a hüvelytablettát egyáltalán nem biztos, hogy tudja használni, mert még kellemetlenebbül érezheti magát odalent. Ugyanis irritálhatja a hüvely nyálkahártyáját.

Szóval oké, hogy van meg minden, reklámozzák a TV-ben, de ez max. olyankor megoldás, ha az orvos nem megoldható 1-2 napon belül és nem olyan durvák a tünetek, mint itt a kérdezőnél is.

De persze, aki megkockáztatja, az használja, nem kötekedni akarok, csak tudni kell, hogy nem így van, hogy nem árt, csak max. nem használ. Mert ez nem így van.

Én is jártam már így, saját tapasztalatot írtam le. Péntek délután jelentkeztek a hüvelygombára hasonlító tüneteim. Mivel ezzel nem lehet péntek délután, illetve hétvégén sehová orvoshoz menni, így vettem Canestent. Lement a kezelés, örültem, mint majom a farkának, hogy hú, de jó, hatott. Aztán következő nap olyan bő, vizes folyásom lett, hogy az csak na. Egyből mentem az orvoshoz, mivel már hétköznap volt. Ott az orvos azzal kezdte, hogy honnan vettem, hogy gombás fertőzésem van, és miért kezdtem önkezelésbe, mire mondtam neki, hogy péntek délután nem sok más lehetőségem volt. Csinált tenyésztéses vizsgálatot, aminek természetesen értékelhetetlen eredménye lett a Canesten miatt. Így "hasra ütésre" kaptam többfajta kezelést. Szerencsére hatott.

2017. júl. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Canesten kombi nekem segített, azóta sincs gombás fertőzésem.

Beszéltem később orvossal, aki azt mondta, hogy kárt nem tudok tenni a Canastennel, legrosszabb esetben nem segít.

2017. júl. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem is a nőgyógyászom ajánlotta telefonon, mert szabin volt, hogy Canestent használjam, mert az egy széles spektrumú gombaölő és kárt nem tudok okozni vele!

Nekem is megoldotta gondomat.

2017. júl. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!