Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fibroadenoma? Lipoma, mellben?...

Fibroadenoma? Lipoma, mellben? Akinek volt valamely leírná milyen volt tapintása?

Figyelt kérdés

Par napja vettem észre bal mellemben felső negyedben egy nagyobbat es mellette egy kisebbet babszem méretű. Háziorvos uh-ra küldött a lipoma es fibroadenoma van megkérdőjelezve a beutalón. De mondanom sem kell hogy nagyon ideges vagyok,félek a rossz indulatú elvaltozástól. Írna valaki egy két bátorító mondatot?

9 hónappal ezelött mikor terhes lettem akkor vettem először észre,egészségügyi terhességmegszakításom volt utana eszembe jutott es megtapiztam ott a mellem de nem ereztem... most megint felfedeztem mert ici picit érzékeny volt ott.

Szerdán megyek uhra de addig meg fogok őrülni az idegességtől 😔



2017. júl. 27. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem egy nagyobb fibroadenomám van volt.

Úgy írnám le, mint egy babszemet a salátából, pont olyan gumiszerű tapintása volt, ès tapizásra elcsúszkált. Azèrt írom múltidőben, mert kontrollra kellett volna járnom vele, de elsusmákoltam, mire meg legközelebb nőgyógyászhoz mentem, neki jeleztem, hogy hol van, ès ő meg már nem találta (èn se). Úgyhogy nem kell mennem uh-ra. ;)

Neked elmozdítható?

2017. júl. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Igen elmozdítható és piha tapintásu. Kettő van egy nagyobb es egy kisebb kb babszem méretű. Izgulok magyon 😕 Picit érzékeny tapintasra. Mikor egy hete észre vettem mintha keményebb lett volna a nagyobbik most meg puhanak erzem. Keddre varom a mensimet ha az számít... jó jel hogy kettő van es elmozdítható és puha tapintasu??
2017. júl. 27. 20:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Az jó jel, ha elmozdítható, a rosszaságok általában jobban összekapaszkodnak a környezetükkel, így van, hogy nem mozdíthatóak.

Remèlem minden rendben lesz, ne izgulj!

2017. júl. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem fibroadenómám és cisztám is van. Igazából azt kell figyelni a fibroadenómánál, hogy nagyobb lesz-e. Ha nagyjából ugyanakkora a mérete, akkor biztos, hogy nem rosszindulatú. Egy jó tanács, hogy ne fogdosd folyton, mert fájni fog :) elég, ha havonta 1-2x megtapogatod, hogy mi a helyzet.

Nekem egyébként néha szokott fájni (menstruáció előtt vagy után), gondolom összefüggésben van a hormonokkal is. Nekem fél évente kellett járni uh-ra, nemrég vettek belőle szövetet is. Most már elég évente 1x ellenőriztetnem, azt mondta a doktor.

Ne izgulj, nem lesz semmi baj. :)

2017. júl. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!