Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a baj velem? Ez normális...

Mi a baj velem? Ez normális ilyenkor?

Figyelt kérdés
Decemberben leszek 16 éves, akkor lesz hogy 2 éve menstruálok.. még nem igazán állt be a ciklusom sajnos. Viszont ilyen ritkán van, mint most. Mindenen nagyon ideges leszek, kis apró hülyeségeken is és ma már 3x sírtam is olyan feszült voltam. Kedvem sincs nagyon semmihez :((((

2017. júl. 29. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Teljesen normális, hormonális reakció

Én is nagyon hisztis vagyok, ha megjött

2017. júl. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%
Figyelj, én 17 éves vagyok, és már 2 hete fogamzásgátlót szedek mert még egyáltalán nem volt menzeszem...
2017. júl. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%

Utolsó jó nagy hülyeséget csinál... A fogamzásgátló megvonásos vérzést okoz, akinek semmi köze a menstruációhoz. Ahelyett, hogy a nőgyógyász parancsára fogamzásgátlóval tömi magát, inkább egy jó endokrinológussal kellene kivizsgáltatnia a hormonális gondjait, mert ezeket a fogamzásgátló csak elfedi, de nem szünteti meg...


Kérdező, mit jelent az, hogy "nem igazán állt be a ciklusod"? Hány napos volt az elmúlt 6-7 ciklusod?

2017. júl. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Utolsó! Hát még ugye nem vagyok 16 és pl mikor először megjött az nagyon erős volt és 10 napos volt talán. Utána fél évig nem is volt. Utána viszonylag pontosan megjött. Mondjuk olyan 30 egypár napra. És úgy volt hogy egyik hónapban volt, másikban nem. Ha megvan akkor mostanában már csak 5 napos szinte mindig. De hol nagyon gyenge, hol egy kicsit erősebb. Nagyon össze vissza van mert sokszor hónap végén jön meg és így átmegy a következő hónap elejébe. Most pl 40 napra jött meg. De júniusban nagyon gyenge volt, kb 4 napos, de egy napra elég lett volt 2-3 betét. (Nagyon nem szeretem ha sokáig kell lennem "használtba" így tisztasági okokból többször cseréltem persze....)

2017. júl. 30. 22:05
 5/7 anonim ***** válasza:
43%
Hát ez így tényleg elég gáz. Esetleg keress fel egy endokrinológust, hátha megnézi a hormonjaidat. Elképzelhető, hogy valamelyikkel gond van. De ne nőgyógyászhoz menj, mert azok többnyire letudják a fogamzásgátlóval, ami (ahogy feljebb is írtam az előttem lévő válaszolónak) nem old meg semmit, csak elfedi a problémát.
2017. júl. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2017. júl. 31. 09:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy olyan hú de nagy problémáim lennének a hormonjaimmal... 2x vizsgált meg a nőgyógyász, petefészkem és méhem teljesen rendben vannak, az egyetlen probléma ami miatt még nem menstruálok az az hogy sportoló vagyok, futó elsősorban, a futás meg nagy mennyiségben égeti a zsírt, ergo jóval a normál alatt van a zsírszintem. A nőgyógyász is megmondta meg aki rendszeresen sportol az is tudja, hogy a hormonok normál működéséhez kell egy bizonyos zsírszint, ami ha nincs meg okozhatja a menstruáció kimaradását vagy -az én esetemben aki korán kezdte a sportot- azt hogy egyáltalán nem/későn jön meg.

Sajnos a sportoló életmódom mellett keveset is eszem és ezen próbálok változtatni, + hallgatok az orvosomra akiben teljességgel megbízok, de biztos ő ezt kihasználja, csak magyaráz a vakvilágba és tömi belém a fogamzásgátlót. :)

De persze, biztos neked, egy vadidegennek van igazad, mert annyira tudod onnan a gép mögül hogy nekem milyen problémáim vannak. :)


A válaszoló aki hülyeséget csinál

2017. aug. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!