Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan távolítsam el a bikiniv...

Hogyan távolítsam el a bikinivonalról úgy a szőrt, hogy se ne legyen sebes, kipattogzott és piros?

Figyelt kérdés
Évek óta ez a bajom és már alig birom ki. Ha strandra megyek, akkor is törölköző van folyton rajtam, mert kipattogzott és ha víz éri, még jobban piros lesz. És szőrős típus vagyok, szóval nekem már elég vastag az a vonal, ahol szőrtelenítenem kell a bikinivonalat. Milyen taktikátok, tanácsotok van?

2017. júl. 31. 00:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a borotvától kipattogsz, akkor gyanta vagy epillátor. Én személy inkább gyanta párti vagyok, de kinek mi.

Elmész kozmetikushoz, ha magadnak nem tudod leszedni, és a pirosság max 1 nap után elmúlik. Arra számítani kell, hogy elsőre esetleg kicsit vérezhet vagy esetleg pár napig apró véraláfutásos lesz, de amint elmúlik, 2-3 hétig egy szőr se fog kinőni.

Nyugtató krémet viszont mindenképpen szerezz be a pirosság ellen. Ez borotválkozásra is érvényes.

2017. júl. 31. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia en vastagszali szorosebb tipus vagyok a bikinivonalad ink bizd kozmetikusra en is ezzel a problemaval kuzdok evek ota de a kozmetikustol kerhetsz tanacsot o majd ad tanacsokat v vmilyen kremet h h kezeld
2017. júl. 31. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szőrtelenítő krém is segíthet.
2017. júl. 31. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A szőrtelenítőkrém nem sokat ér erősebb szőrzet esetén, főleg bikinivonalon. Már másnap borostás lesz, nem tart tovább, mint a borotva. Ráadásul ha érzékeny a bőr, akkor ugyanúgy kipirosodik, hiszen mégiscsak leégeti a szőrt, ami a bőrnek sem tesz jót.

Menj el kozmetikushoz, ő majd leszedi neked. Illetve tuti jól megcsinálja, mert nap mint nap ezzel foglalkozik. Az a legjobb megoldás.

2017. júl. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, aki írt :)
2017. júl. 31. 12:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is elég szőrös vagyok. Váltottam borotvát, most már 4 pengéset használok, azt elég egyszer végighúznom és szinte már nem is szőrös.

Nekem a szőrtelenítőkrémek egyáltalán nem váltak be, a gyanta elég fájdalmas azon a részen, szóval én krémes habfürdőt szoktam felhabosítani és azzal kenem be magam borotválkozás előtt. A borotva sokkal jobban csúszik rajta, és még illatos is.

2017. júl. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A borotva váltás szerintem is jó ötlet, meg ha egyszer használatos borotvát veszel, akkor az tényleg 1 használat legyen mert utána már csak tépi a szőrt.

Az is segít, ha borotválkozás előtt 1 nappal bőrradírozod a területet. Borotválkozás után pedig használj aloe vera gélt, vagy körömvirág krémet. Mindkettő nagyon jó bőrnyugtató és gyulladáscsökkentő. Nekem az is segíteni szokott, ha 1-2 percig hideg vizet engedek rá borotválkozás után.

Epilátort nem nagyon ajánlom bikinivonalra, mert könnyen becsípheti a bőrt ami csúnya sebekkel járhat. Plusz én még minimum 2-3 napig pöttyös vagyok utána.

Ami nekem még bevált az a Maxepil szőrnövekedés gátló krém. Annyi problémám van vele, hogy elég drága és nem sokáig elég. De észrevehetően vékonyítja a szőrszálakat és tovább tart a simaság, plusz kevesebb a gyulladt szőrtüsző. Érdemes figyelni az akciókat és beszerezni 1-2 dobozzal ha éppen olcsóbb. (Viszont fontos, hogy csak bikinivonalra kend, nyálkahártyával ne érintkezzen.)

2017. júl. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!