Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha valaki hormonproblémás,...

Ha valaki hormonproblémás, annak mindenképpen hullani fog a haja?

Figyelt kérdés

Már egy ideje nincs menzeszem, fogyás miatt. Tudom, hogy híznom kéne, de ezt hagyjuk. Elég annyi, hogy évesi zavaros vagyok, és igen, járok pszichológushoz ezzel.

Mikor legutóbb ennyire lefogytam, sok hajam kihullott, és nem nőtt új a helyére (most már igen). De lehet, hogy ez a javulás amiatt volt, hogy vége lett a hideg időszaknak, viszont az is, hogy azért, mert híztam és abbahagytam a koplalást (most sem koplalok, súlyt tartok, nem merek ennél feljebb menni) vagy mert elkezdtem egy vitaminos (sampon+spray) kezelést a hajamra. Nem tudom.

Most megint nincs menzeszem már 3 hónapja, viszont a hajamnak semmi baja. Lehet, hogy ki fog hullani megint, vagy ez nem feltétlen velejárója a hormonproblémáknak?



2017. júl. 31. 22:57
 1/5 A kérdező kommentje:
*evési
2017. júl. 31. 22:59
 2/5 anonim ***** válasza:
A hajhullásnak sok oka lehet, nemcsak a hormonprobléma. Okozhatja mixödéma, ekcéma, lichen planus, tinea és sok más nyalánkság.
2017. júl. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Oké, de akkor ugye nem törvényszerű, hogy most majd megint elkezd hullani?

Nagyon félek

Elértem a magasságomhoz szükséges minimum egészséges testsúlyt, mégsincs menzeszem... Ennél már nem kéne feljebb menni, nem értem, mi ez

2017. júl. 31. 23:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem törvényszerű. Ha tudnád, hányan küzdenek kisebb-nagyobb hormonproblémákkal! Ha ennyire kopaszságot okozna, a népesség úgy harmadának nem volna haja, én meg csiliomos lennék parókakészítésből.
2017. júl. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha hormonproblémás vagy, fordulj endokrinológushoz, de előtte nőgyógyászhoz is menj el.
2017. aug. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!