Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a tapasztalatotok a menstru...

Mi a tapasztalatotok a menstruációs tölcsérrel?

Figyelt kérdés

Szerintek egészségtelen?

Egészségesebb a tamponnál?

Hátrányok,előnyök?



2017. aug. 13. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Én megkérdeztem róla a nőgyógyászomat, aki azt mondta, hogy nyugodtan lehet használni, de legfeljebb 6 órát legyen bent (nem 12-t, mint ahogy reklámozzák). A tamponnál egészségesebb, mert nem okozhat TSS-t, de orvosi szilikon anyagút érdemes venni.

Én rendeltem egyet, de az általam választott márkából (Yuuki) sajnos csak két méret van. A kisebbet ajánlják azoknak a nőknek, akik még nem szültek hüvelyi úton, de nekem ez is nagynak tűnik. Érzem, hogy bent van, sőt kicsit fáj is, pedig úgy tettem be, ahogy javasolják. Kihúzni is fájt.

Nekem sajnos így csalódás, mert nem tudom használni. Ami negatívum még, hogy bizony elég undorító látvány, és nyilvános helyen macerás cserélni.

Előnye, hogy sok pénzt meg lehet spórolni vele, kevesebb szemét termelődik, és kényelmesebb is, hogy nem kell olyan gyakran cserélni, mint a betétet vagy a tampont.

2017. aug. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Csak annak ajanlanam, aki nem tudja megfizetni a tampont es ezen kell sporolnia, vagy esetleg ha valaki szigoruan vedi a kornyezetet. Ez a ket elonye van, de egyebkent borzalom...

Ahogy mar irtak, a pici is nagy. Hiaba van jol a helyen, siman erezni es nem kellemes.

Nem szabad ezt sem fel napokig benn hagyni, hiaba reklamozzak ugy. Es szerintem marha maceras es undorito 5-6 orankent a veredet oblogetni a mosdoba meg fertotleniteni a tolcsert. Nyilvanos helyen neki se allnek, hacsak nem hajtok direkt 1-2 fincsi fertozesre.

Mivel ugyanazt teszed vissza ujra es ujra, raadasul vakuumot kepez odabent, ezert duplan is veszelyes. Plane ha valaki megrendeli netrol olcson aztan kap valami kinai mergezo muanyagbol keszult sz**t.

Szoval a sporolast meg a kornyezetkimelest leszamitva csak hatranyai vannak szerintem, es a sajat kornyezetemben is azt vettem eszre, hogy a tobbseg ki sem akarja egyaltalan probalni, aki pedig egyszer probalta annak eleg is volt.

Hozzatennem az elozohoz hogy a tevhittel ellentetben nem a tampon okoz toxikus sokkot, hanem ha valaki benn hagyja 10-12 orara az alvadt veret. Igy hat a tolcserrel is ugyanugy megtortenhet.

2017. aug. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Én kehelyhasználó vagyok, és nem értek teljesen egyet az előttem szólókkal.

A Yuuki kehely az egyik legkeményebb a piacon, valószínűleg azért érezted, mert neked egy puhább felelne meg. És, bár a csomagoláson, és leíráson van ajánlás, hogy kiknek ajánlott, az nem teljesen helytálló. Sokkal fontosabb a méhszáj elhelyezkedése, és a vérzés erőssége. Nem mellékes a hüvelyizomzat állapota sem, mert ha valakinek túl gyengék, a kehely (tampon is )kicsúszhat.

Nekem épp most vannak azok a napjaim, jelenleg is kehely van bent, egy Lali nevezetű, ez sokkal puhább, mint a fent említett Yuuki, nem érzem, hogy lenne bent valami. Egyébként a Yuukinál vannak még kisebb kelyhek is, ha valakinek a mérettel van problémája...

A legfontosabb tényleg, hogy valódi orvosi szilikon legyen (ne kínai, ne ilyen teleshop jellegű oldalakról rendelhető, illetve a DMben árult Biointimo is sajnos kínai szar) vagy a mostanában Müllerekben is megtalálható MeLuna, ami TPE-ből készült, ez is biztonsággal használható. A szavatosságuk 5-10 év.

Mivel vákumot képez, nem jut levegő a vérhez, nem kezd bomlani, nem lesz büdös... Az, hogy undorító-e? Szerintem ha betétet használsz, a látvány kb ugyanaz. A tampont is csak meg kell fogni, kicvenni, illik becsomagolva kidobni, tehát azt is látod. A kehelyt kiveszed, igazából meg sem kell nézned, boríthatod egyből a wcbe, és is csináltam már így is, aztán elmosni vízzel (nyilvános helyen magaddal viszel egy félliteres üvegben vizet, megoldható ott is). Mivel orvosi szilikon, a bacik nem tapadnak meg rajta, tehát az, hogy ettől fertőzést kapnál....max, ha nem mosol kezet. Mensi előtt és után kell kifőzni, vagy fertőtlenítő folyadékba tenni.

Ha strandolni szeretnél menni, nem kell minden fürdés után cserélni, sőt a fertőzésektől is megvédhet, akkor is használhatod, ha nincs épp meg.

Míg a tampon magába szívja az összes hüvelyváladékot, bele értve a természetes hüvelyváladékot is , ezáltalal szárítja a hüvelyt , addig a kehely összegyűjti a menstruációs vérzést és nem szárítja a hüvelyt, nem szív fel semmit.

A tamponnal akaratlanul is a hüvely nyálkahártyáján keresztül vegyszereket juttatsz a szervezetedbe , míg a 100% orvosi szilikonból készült kehelynél ez nem fordul elő . A tamponnál fenn áll a TSS ( Toxikus sokk szindróma ) előfordulásának a lehetősége, addig a kehelynél ilyen nincs. A kelyhet a tamponnal ellentétben akár 12 óráig is bent tarthatod anélkül , hogy aggódnod kéne ( ha picit tovább marad akkor sem kell félni de 12 óra az az ajánlott idő az ürítésekre )

Én hátrányként csak annyit tudok megemlíteni, hogy függőség alakulhat ki :) Mert ennek milyen szép a színe, annak meg a formája..........

Ha esetleg érdekel a téma, akkor a FB-on van egy tök jó csoport rengeteg infóval, segítőkész csajokkal: intimkehely/tölcsér és mosibetét kérdések és válaszok csak nőknek.

2017. aug. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
45%

18 évesen szűzként nem fáj, nem érzem akkor légyszi aki még nem jártas vagy egyszer próbálta az fogja be nagyon gyorsan

Kornyezetkimelo, olcso, kenyelmes, hasznos

Nekem ladycup-om van, m es l meretben, mindketto jo, feher szinu, semennyire sem erezni, viszont az hulyeseg h ha menstrualsz tovabb kibirja, ugyan addig birja mint egy tampon, mert a falan vannak kis lyukak, amik ha fel megy addig a ver benne, alapbol szivarog, tehat tudod h tele van

En minden nap hordom a kisebbet, teljesen jo, mint egy mini tampon, csak bem kell eldobnod, es ugy osszessegeben jo az erzes, mikor tudod, h par nap alatt bem termelsz kilos szemetet

18l

2017. aug. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Senki nem emlékszik már, hogy kislányként mennyit szívott a tamponnal? Az is fura volt elsőre.

Én szűzen is probléma nélkül használok egy Lunette intimkelyhet, bárkinek szívből ajánlom.

Igen, első alkalommal kabaréba illő a sok szerencsétlenkedés, de belejön az ember.

2017. okt. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!