Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstuáció alatt szoktatok...

Menstuáció alatt szoktatok szedni magnéziumot?

Figyelt kérdés
Én csak a menstuáció alatt szeretnék szedni. Ma jött, meg, és elmentem a dm-be venni sajátmárkás magnéziumot. Vélemény róla? Ti szoktatok szedni?

2017. aug. 16. 09:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Magnéziumot a sport miatt szedek, hogy ne görcsöljön az izmom.


Mensi alatt inkább vasat pótolok.


Amúgy a dm-es magnézium jó.

2017. aug. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
58%

A dm-nek van minimum 4 sajátmárkás magnéziuma... Kiszerelésben és magnéziumvegyületben különböznek.


A legolcsóbb magnézium-oxidos, ez csak placebo, a magnézium-oxidból a magnézium nem szívódik fel szinte semennyire.

Van magnézium-citrátja, ez italpor, egy adag a teljes napi ajánlott bevitelt fedezi és fel is szívódik, mert a citrátnak elég jó a felszívódása.

Van magnézium-karbonátja pezsgőtabletta formájában, mivel ennek 30%-os a felszívódása, 56 mg tud belőle hasznosulni.

Plusz van magnézium-kloridja is, ez SPRAY, vagyis izomgörcsöknél jó, közvetlenül az érintett testrészbe kell masszírozni, azonnal hat, bőrön keresztül jó a felszívódása.

Szóval melyik van Nektek? :)

2017. aug. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

[link]

Nekem ez

2017. aug. 17. 10:02
 4/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
58%

Úgy értettem, döntsétek el, hogy Nektek melyik magnéziumotok van a minimum négy, azaz 4 'sajátmárkás dm magnézium' közül, én leírtam hogy melyik milyen. Vagyis ez költői kérdés volt, de a rá érkezett válasz aztán elgondolkodtató... A kérdező belinkelte a google 'dm magnézium' keresőkifejezést és ez természetesen ugyanúgy kilistáz millióféle magnéziumkészítményt, úgyhogy ezzel ugyanúgy semmilyen konkrét magnéziumot nem nevezett meg. :D Ha tényleg szeretted volna meghatározni az adott készítményt, azt ne egy általános linkkel tegyed, hanem írd le, hogy milyen magnéziumvegyület van a készítményben - ez a legfontosabb - ill. milyen kiszerelésű a cucc, pl. mennyi magnéziumtartalmat hirdet magáról. Így is gyanítom, hogy a legegyszerűbb, legolcsóbb terméket vetted, amiben magnézium-oxid van (ezt pl: [link] ), erről továbbra is azt tudom mondani, hogy semmit nem fogsz felvenni belőle, átmegy rajtad, a veséd érintetlenül kiválasztja, teljesen fölösleges ilyet venni, semmilyen hatást ne várj tőle.

Ha csak menstruáció alatt szednéd, azaz csak pár napig, és ragaszkodsz a dm márkájához, én a Magnesium-Citrat italport javaslom, ha jól emlékszem ez 1299 Ft/doboz/20 tasak: [link]

2017. aug. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Amúgy te valami kémiával foglalkozol vagy biológiával?
2017. aug. 18. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!