Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az normalis ha kevesebb mont...

Az normalis ha kevesebb mont 20 naponta jon meg a menszeszem?

Figyelt kérdés

17 vagyok, 4 eve van meg, szoval....

Raadasul pontosabban aug.6an meg megvolt es ma 22en megint megjott... Ez normalis? Idegedito hogy minden honapban kb 2x jon meg..



2017. aug. 22. 07:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Feleségemnek volt ilyen. Elment nőgyógyászhoz, kivizsgálás után a kórházban egészségügyi küretet csináltak neki. Ez egy altatásos mütét, de aznap hazajöhetett. De lehet, h Neked vmi gyógyszeres kezelés is elég lesz.

MINDENKÉPP vizsgáltasd ki magadat szakorvossal!

2017. aug. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem normális, mindenképpen menj nögyógyászhoz, mielött komolyabb bajod lesz belöle.

Általában aránylag egyszerüen megoldható (ami NEM megoldás, az a fogamzásgátló felírása, ha az orvos ilyet mond, akkor keresss másikat!), nem érdemes halasztgatni.

2017. aug. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

Az, hogy aug.6- án még meg volt ez így nem szamolható.Mikor jött meg?

A menstruációt úgy kell számolni, hogy a menstruáció első napjától a kővetkező menstruació első napjáig.

Ha a két időpont között meg van legalább 21 nap akkor nincs min aggódni.

Ha ennél rövidebb akkor érdemes felkeresni az orvost.

2017. aug. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ha jol emlekszem talan 2an jott meg

Dea gond az hogy a)nem tartom szamon b)nem voltam meg nogyogyasznal... es nem is nagyon akarok...

De ha ez ennyire komoly... :|

2017. aug. 22. 08:22
 5/9 anonim ***** válasza:

ez nem normális, el kellene menni orvoshoz.

persze kérdés, hogy ez egyszeri alkalom, vagy mindig ilyen? mert ha csak most fordult elő 1x, esetleg 2x, aztán újra beáll, akkor nem gondolnám olyannak, amivel azonnal rohanni kell a dokihoz.

2017. aug. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"De a gond az hogy a)nem tartom szamon b)nem voltam meg nogyogyasznal... es nem is nagyon akarok..."


a) egy nönek midnig számon kell tartani, hogy mikor volt meg a menzesze, mert minden komolyabb orvosi vizsgálatnál az az egyik elsö kérdés, hogy mikor jött meg utoljára, emellett sokszor kérdezik, hogy hány napos a ciklusa és ezért is fontos vezetni valahol. Attól kezdve meg, hogy szexuális életed is van/lesz, még fontosabb, mert egy esetleges nemkívánt vagy kívánt terhességet így tudsz észrevenni.

Ha többször volt olyan, hogy egy hónapban többször megjön, akkor valószínüleg nincs minden rendben.


b) a nögyógyászt meg kikerülni nem lehet, és okosabb akkor menni elöször, amikor még nem igazán nagy baj van. Adott esetben obb,ha nöi nögyógyászhoz mégy, akkor sokaknak kevésbé kellemetlen a vizsgákat, de normális orvos esetében ennél nem rosszabb, nem fáj vagy hasonló.


"De ha ez ennyire komoly... :|"


Ez nem biztos, hogy komoly, de lehet az is, és ha sokat vacillálsz, akkor adott esetben a halasztás miatt nehezebben lesz gyógyítható.

2017. aug. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mar tobbszori alkalom, regen is nagyon koran jott meg mindig, max 25 nap, de mostanaban, ebben az evben kezdett ennyire gaz lenni a helyzet
2017. aug. 22. 08:48
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor azt hiszem keresek egy nodokit.... :/
2017. aug. 22. 08:50
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem szerezz be egy kisnaptárt és most jegyezd fel, hogy 22-én jött meg.Várd meg a következő mensit és ha 21 napnál kevesebb akkor keresd fel az orvost.

Nem kell megijedni nekem 23-25 naposak a ciklusaim és nincs semmi bajom, rendszeresen járok ellenőrzésre.Van akinek meg 30-32 nap.

Viszont ha élsz nemi életet akkor panasz nélkül sem árt elkezdeni az évenkénti szűrővizsgálatot.

2017. aug. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!