Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Akinek erős hajlama van...

Akinek erős hajlama van trombózisra, annak az orvosa milyen fogamzásgátlót ajánlott (gyógyszer, spirál stb. )?

Figyelt kérdés
2010. máj. 25. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Aki trombózisra hajlamos, annak szigorúan tilos minden fajta hormonális fogamzásgátló. Szóval gyógyszer, hüvelygyűrű, tapasz, injekció kizárt.

A spirált csak olyanoknak teszik fel, akik már szültek, bár állítólag van mini spirál, amit nem szült nőknek is fel lehet tetetni. Van még a pesszárium, de azt sok nőgyógyász nem ajánlja. A gumi a legbiztonságosabb!

2010. máj. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Már szültem és több babát nem tervezünk. Mirena spirált szerettem volna feltetetni, de olvastam, hogy az is növeli a trombózis veszélyét, így most elbizonytalanodtam.
2010. máj. 25. 13:48
 3/8 anonim ***** válasza:

Elsőnek: a hüvelygyűrű is hormonális...


Az egyfázisú, csak progeszteront tartalmazó tablettákat (pl Azalia, Cerazette)kifejezetten a trombózisora hajlamosaknak fejlesztették ki.

2010. máj. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A legjobb, ha elmész a nőgyógyászodhoz és megkérded:) Lehet van olyan spirál, ami megfelelő lenne neked. Mellékesen, a Miréna spirál hormontartalmú, ezért ezt sem szabad alkalmaznod. Viszont a "rendes" spirálok teljesen máshogy működnek. Szóval szerintem nem hormontartalmú spirált rakathatsz. De tényleg az orvos tud biztosat mondani.
2010. máj. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Második: Igen, hormonális. Nyilván ezért írtam, hogy kizárt.
2010. máj. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor úgy néz ki marad a gyógyszer... Egy kicsit félek tőle, hogy mi van ha elfelejtem bevenni vagy hallottam olyanról is, hogy x óra múlva hasmenése van az embernek akkor távozik a szervezetéből a hatóanyag is...

Köszi a választ!

2010. máj. 25. 13:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok. De mégis milyen gyógyszer? Az első kommentben írtam, hogy nem lehet hormontartalmú fogamzásgátlót használni. A tabletta meg az. Az egyfázisúról is csak ezt írják:

"A csak progesztogént tartalmazó tabletták mellett, amilyen a CerazetteŽ is, a kockázatot kisebbnek tartják, mint az ösztrogént is tartalmazó kombinált tabletták mellett. ".

Sokra mész vele, hogy kisebb a kockázat, hiszen akkor is van...


Tehát NEM lehet: tablettát, hüvelygyűrűt, injekciót, tapaszt, hormontartalmú spirált (Miréna) használnod!

2010. máj. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Holnap megyek orvoshoz, csak előtte már gondolatban teljesen "felkészültem" a Mirenára. :)

Csak leesett a tantusz, hogy trombózishajlamom van...

Most nézek utána a hormonmentes spirálnak.

A legfontosabb a biztonsága mellett az lenne, hogy ne legyen trombózisom és hogy ne legyen rá sok gondom. Viszont ahogy olvasom a hormonmentes spirálnál több a vérzés a menstruáció alatt (szülés után már így is sokallom...)

2010. máj. 25. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!