Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Most szültem kislányomat, és...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most szültem kislányomat, és sok év után ismét felmerült a fogamzásgátlás módja. Ki mit használ, hogyan védekezik? Mi mennyibe kerül manapság? (gyógyszer, spirál, injekció, pesszárium stb. )

Figyelt kérdés
Gondolom most kötött vagyok egyébként is a szoptatás miatt, de azért érdekelne, hogy mi mennyi manapság, és ki mit ajánl.
2011. szept. 20. 13:34
 1/8 napietus ***** válasza:

én fogamzásgátlót szedtem, de msot nem szedem már, mert babát szeretnénk. a mostani árakkal nem vagyok tisztában, egy éve 7.000 Ft volt a háromhavi adag. tesómé most azt hiszem 6.500 (ő Diane-t szed).


szerintem ez a legbiztonságosabb fogamzásgátló módszer. amíg szoptatsz, addig meg gumi.


29/N

2011. szept. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

beszéld meg a nőgyógyászoddal, van olyan tabletta, amit lehet szoptatás alatt szedni


napietus, a diane még mindig nem fogamzásgátló

2011. szept. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 napietus ***** válasza:
második: tényleg, ezt nem tudtam, akkor mi? én nem szedtem ilyet soha, csak tesómét én szoktam kiváltani, mert van egészségkártyám. pont itt van egy recept nálam, Diane 35 drazsé 1X21, ez van rajta.
2011. szept. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

1. MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER A DIANE BEVONT TABLETTA ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?

Minden Diane kétféle nemi hormont, nevezetesen a ciproteron-acetátot és etinilösztradiolt tartalmaz kis mennyiségben.

A Diane nők férfihormon-függő betegségeinek kezelésére alkalmazzák. Ide tartozik:

a pattanásos bőr (akne), főleg ennek súlyosabb formái, amelyet fokozott faggyútermelés (szeborrea), bőrgyulladás vagy bőr alatti csomók képződése kísér, amennyiben a tartós orális antibiotikum kezelésre nem reagáltak.

a férfihormon-eredetű kopaszság és a fokozott szőrnövekedés enyhébb formái.

A Diane két kombinált hatóanyaga miatt a kombinált orális fogamzásgátló tabletták tulajdonságával bír. Ha a Diane tablettát megfelelően szedik (gyógyszerkihagyás nélkül), a teherbeesés kockázata nagyon alacsony. Hormonális vagy más fogamzásgátló készítmény alkalmazása ezért nem szükséges. A korábban alkalmazott hormonális fogamzásgátlást abba kell hagyni.

A Diane alkalmazása alatt menstruációs vérzése enyhébb lefolyású lehet, és rövidebb ideig tarthat, amelynek eredményeként a vérszegénység kockázata alacsonyabb. Csökkenhetnek a menstruációs fájdalmak vagy teljesen meg is szűnhetnek.

2011. szept. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Mi gumival.Durexet használunk és 4db 650FT.12db 2000-2300ft között.De van olcsóbb is a Lifestyle az valmennyivel olcsóbb.12db 1800Ft.24/L
2011. szept. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
mi óvszert használunk,Lifestyles fekete mert latex allergiám van, 12dbos kb 2000Ft,egy hónapba kb 4000ft és akkor mindennap van 1 szex,de ugye mensi alatt nincs az 7nap,vagy vmikor fáradtak vagyunk,esetleg vmikor van napi 2 így pont elég 2 12db-os 22L
2011. szept. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

Dianet én is szedtem, az tényleg nem fogamzásgátló, annak csak a mellékhatása a fogamzásgátlás, és max. 1 évig szedhető, mert májkárosodást okoz/hat/!

Aztán Lindynette 20-at szedtem, 3 éve hagytam abba, akkor 6500ft volt. Fél évre az abbahagyástól teherbe estem, szoptatás alatt gumit használtunk, majd idén áprilisban rakattam fel goldlily spirált /hormonmentes/, 11ezer ft volt, a felrakár ingyen volt az sztk-ban.

2011. nov. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

mirena szules utan 6 hettel tettek fel.ara nem tudom de 5 evre ved es szoptatas alatt is lehet hasznalni verzesem elmult tole nincs menszeszem.megbizhato anti biot mellett is

Kamasz lanyaimnak 21 es 18 evesek inplantatumjuk van a karba ultetett fog gatlo 3evre ved

2012. nov. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!