Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampon? Minden amit csak...

Tampon? Minden amit csak tudtok rola

Figyelt kérdés

16/l vagyok szűz

Még sosem használtam tampont ami számomra elég ciki (ez azért van mert félek tőle)

Sok olyat olvastam h szuzen fáj feltenni meg nem is ajanlott, ez igaz?

De már szeretnék azt használni mert a betét elég kellemetlen a suliban

hány óránként kell cserélni?

Honnan tudjam h már cserélni kell?

Milyen tampont hasznaljak először?

Hogyan kell felhelyezni?

Tapasztalatok?

Bármi ami a tamponnal kapcsolatos és fontosnak tartjatok legyszives írjatok le

Koszonom szepen



2017. aug. 23. 16:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Ob legkisebb tampont ajanlanam. Lesz benne egy papir, amin pontosan kepekkel le lesz irva, hogyan kell feltenni.
2017. aug. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól nem fáj, hogy szűz vagy. Attól fáj, ha száraz vagy. Egy bő vérzéses napodon próbáld ki, kicsi tamponnal és úgy, hogy pl az egyik lábad felteszed a wc ülőkére, vagy valahova (így megnyílik kissé a hüvelybemenet és könnyebb betalálni). Mutatóujjal addig told be, ameddig csak ér az ujjad. Mindenképp akkor kísérletezt, mikor otthon vagy utána, nem kell menned sehová, így ha elsőre nem tökéletes, nem kell feszengened sehol. Ne félj tőle, ripsz-ropsz belejössz majd.
2017. aug. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ob-nek van mini tamponja, azzal kezdd. Kicsi, nem fáj annyira felhelyezni. Sokkal kényelmesebb mint a betét, és nem kell a véres betéten ülnöd amíg nem tudsz cserélni.

A tampon a szüzességedet nem befolyásolja, ez egy fogalom, sokan összekeverik a szűzhártya meglétével (ami intenzív sportolástól is elszakadhat, így lehet, hogy már neked sincs. Ez nem jelent semmit).

Elsőre furcsa lesz, próbáld minél jobban szétterpeszteni a lábad. Azt szokták ajánlani, hogy a wc vagy kád szélére tesd fel az egyiket, de ha rosszul tartod a tampont, kicsit el is fordulhat, ami fáj.

Mondom az én technikám, ami 1-2 alkalom után már gyorsan megy: kibontod a műanyagból, kihúzod a zsinórt. Én egy kicsit a zsinórt körbe szoktam forgatni, hogy az alja szélesebben legyen, így jobban tartja magát, és ha nagyon erős a vérzés, nem csúszkál.

Addig kell felnyomni, ameddig már nem érzed, hogy nyom belülről. Elrontani nem tudod, ha kényelmetlen úgy ülni, akkor tudod, hogy feljebb kell majd tenni. 3-4 óránként ajánlott cserélni, tovább ne maradjon. Ha erős a vérzés, akkor előbb cseréld. Ha nem telik meg, fáz kihúzni, szóval sokkal előbb ne vedd ki. A zsinór nem fog elszakadni, ha húzod ki, gyorsabban kijön ha "nyomod" is. Éjszakára nem ajánlott, meg ha hazaérsz a suliból, vedd ki, és otthonra tegyél betétet, mert nem tesz jót, ha mindig, egész nap azt hordasz.

2017. aug. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

De mi van akkor ha gyenge a verzesem (bár ezt annyira nem tudom mihez hasonlitani) és elég nekem pl 5 óra is

Akkor is ajánlatos 3-4ora után kihúzni?

2017. aug. 23. 18:52
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
5 óráig hagyd, ha nem telik meg és úgy érzed nem fog kijönni. De meg is próbálhatod, nem lesz baj belőle. Előbb utóbb kitapasztalod, mikor mennyi időközönként kell cserélni :)
2017. aug. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Én ma reggel raktam be tampont. És azért akarom elkezdeni, hogy a suliban könnyebb legyen ezeket "megoldani". Meg ugye a betétet nagyon nem szeretem, mert folyton azon stresszelek, hogy elcsúszik meg ilyenek. Miután a tampont beraktam konkrétan elkezdtem ugrálni, mert olyan kényelmes.xd Nekem nem túl eros amúgy se a vérzésem és
2017. aug. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
tök jó. 14/l bocsiii ez lemaradt:)
2017. aug. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
44%
Nem valami egészséges. Tény: kényelmesebb a betétnél, de sokkal ,,rizikósabb". A nőgyógyászok se ajánlják.
2017. aug. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindig jön valaki a rémmesékkel. Élvezet a tapasztalatlan tiniket ijesztgetni?
2017. aug. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Miért kell minden ilyen kédéshez valakinek odaírni hogy "veszélyes, rizikós nem ajánlott" stb.??

Egyszer 24órán át bennem volt egy tampon úgy hogy aznap még strandra is mentünk és SEMMI bajom nem lett szóval nem azt mondom, 4-5 óránként tényleg cserélni kell , de nem biztos hogy akármi bajod lesz ha tovább bent van!


Kedves kérdező az Ob minit ajánlom mert az ob-t a legkönnyebb felrakni úgy van kialakítva. Mielőtt felteszed a zsinórját húzd ki és egy kicsit tágítsd ki az alját , hogy ha benn van , a vér ne folyjon ki mellette és jobban tartsa magát. 4-5 óránként azért cseréld mert nem biztos de sajnos tényleg lehet bajod tőle ha sokáig benned van . Fontos hogy amikor próbálkozol és esetleg nem megy tehát mondjuk nagyon fáj vagy nem tudod felrakni ne ess pánikba mert ha rágörcsölsz csak még inkább nem fog menni! Sok sikert!

2017. aug. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!