Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek ez ciszta? Volt...

Szerintetek ez ciszta? Volt valakivel hasonló?

Figyelt kérdés

16/l vagyok. Június ötödikén volt az a problémám, hogy nagyon-nagyon fáj a bal petefészkem. Főleg nyomásra, mozgásra, de ilyen irritáló szurkáló érzés volt. Ha odatettem a kezem a petefészkeimhez, éreztem 2 kis göböt, de csak a bal fájt. Emellé társult nagyon erős átlátszó folyás. Átmentem ismerőshöz segítségért, kaptam hüvelytablettát amit ezután 3 napig használtam. Fagyasztott zöldséges tasakot tettem oda ahova fáj, gondoltam egy próbát megér, ha nem lesz jobb holnaora orvoshoz megyek. Délutánra enyhült a fájdalom, másnap is csak egy kicsit éreztem, aztán elmúlt. Neten olvasottak meg tünetek alapján nekem petefészek gyulladásnak tűnt. Ugye egyből megijedtem, hogy biztos terhes vagyok a barátomtól, de szerencsére negatív lett. Nem is lehetnék, óvszer, pharmatex, megszakítással védekezünk egyszerre.

Kb. ezekben a napokban jelentkezett az a mai napig tartó tünetem, hogy akármit eszek, felpuffadok. De komolyan. Legyen egy kis falat vagy egy tányérnyi, egyből felpuffadok. Le is mentem ekkor az orvoshoz kb. egy hét után, Dipankrint írt nekem, szedtem is egy ideig, de nem ért semmit. Rájöttem hogy ez csakis ételektől van, kipróbáltam, hogy 2 napig nem ettem semmit, és lapos volt a hasam. Egyébként reggelre mindig lemegy. Ezután megjött, 6 napig tartott mint szokott, de elég nyálkás volt ezért megijedtem. Kisebb darabok is voltak, bár az mindig szokott. Lehet egy kicsit kevesebb is volt, már nem emlékszem pontosan.

Egyszerűen nem tudtam megnyugodni, kb. 5 terhességi tesztet csináltam eddig, mind negatív hála.

Visszamentem a dokihoz hónap végén, azt mondta szerinte nőgyógyászati oka van. Lehet akár ciszta vagy akármi, ő így látatlanba nem mondana semmit. Menjek nőgyógyászhoz, de hiába mondom azóta anyának, nem visz el. Mindig azt mondja majd.

Hetedikén megjött megint, 5-6 napig tartott, de az is elég nyálkás volt. "Nagyon pirosas", már majdhogynem feketés színű, nyálkás, darabos volt az is. Kevesebb mint szokott, de 2,2,5 betét megtelt egy nap. Szóval volt, de nekem mindig erősebb, mert anyának is miómája van, nekem meg ki tudja most mi lehet. Egyébként megint csak bepánikoltam a mensim előtt, megpróbáltam előrehozni meleg vizes fürdővel és borral, 3-4 nappal hamarabb jött.

19-e óta van ilyen sűrűbb, átlátszó folyásom, ovulációkor szokott jelentkezni. Viszont most nem feszül a mellem mint szokott, nem tudom ez baj e.

Szokott néha lenni ilyen enyhe, szúrkáló érzésem a bal petefészkemben azóta, főleg ha fekszek. Nem fáj, épphogy csak érzem, mintha pici apró tűket nyomkodnának oda.

Elvileg ma kérem anyu időpontot dokihoz, de hát már egy hónapja kéri...

Szerintetek ez mi lehet? 2 hónapja nyugtalan vagyok, mert nem tudom mi van velem!


2017. aug. 25. 09:15
 1/2 A kérdező kommentje:
Éjszaka nem tudtam aludni, kétszer keltem fel vizelni. Reggel harmadjára. Olvastam, hogy a puffadás és gyakori vizelés petefészek problémákra utalhat.
2017. aug. 25. 09:25
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ne kísérletezz, meg ne itt várj választ, hanem ilyen összetett tünetegyüttessel sürgősen menj el nőgyógyászhoz és urológushoz. Anyut nyugodtan kihagyhatod, szexuális életed feltételezi, hogy már önálló felnőtt nő vagy, ennyi idősen nem kell orvoshoz szülői felügyelet. Mindkét rendelésre lehet beutaló nélkül menni, nőgyógyászatra néhol időpont kell, de ez sürgős esetnek számít, mert fájdalmaid is vannak, tehát kötelesek foglalkozni veled, csak esetleg várnod kell a váróteremben amíg lesz egy kis szünet a rendelésben.
2017. aug. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!