Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon lent van a méhszájam....

Nagyon lent van a méhszájam. Ezt a szoptatás miatt "nyugvó" hormonok okozzák vagy aggódnom kéne?

Figyelt kérdés
A 6 hetes kontrollon mindent rendben talált a nőgyógyászom, aztán újrakezdtük az együttléteket. A férjem többször is megemlítette, hogy érzi a méhnyakat, nagyon kemény és mindig beleütközik, kissé zavaró. Én is érezem, ahogy nyomja és picit fáj. Az együtt töltött évek alatt soha nem éreztem ilyet. Normális, hogy ennyire lent van? Már több, mint másfél hónapja.

2017. aug. 26. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Meg kellene nézetni nőgyógyásszal, hogy nem alakult-e ki méhsüllyedés.

Segíthet az a tornagyakorlat, hogy gyertyaállásba mégy, és felváltva forgatod a lábfejed kifelé és befelé. Ezáltal az egész lábszárad, combod is forog a saját tengelye körül, tehermentesíti a belső szerveket, és segíti, hogy minden megtalálja a maga helyét.

2017. aug. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megpróbálom a gyakorlatokat, hátha...


Amennyiben tényleg méhsüllyedésem van, azt nem kellett volna látnia a nőgyógyászomnak a 6 hetes kontrollon?

2017. aug. 27. 11:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom. De lehet, hogy ami szülés után 6 héttel még normális, az így, nem tudom mennyi idővel utána már nem teljesen. Persze lehet, hogy csak lassabban regenerálódsz. De egy vizsgálatot azért megérhet, hogy megnyugodj!
2017. aug. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A doki szavaival élve "Nem látszik, hogy valaha is szült volna". Meg ha nem regenerálódtam volna, nyilván nem kapunk zöld utat a szexhez. Kicsit olvasgattam a témában, elvileg akkor van lent a méhszáj, ha nincs peteérés. Márpedig szoptatok, így jó eséllyel nincs peteérésem. De köszönöm a válaszod! :)
2017. aug. 27. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!