Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez normális? 12/L

Ez normális? 12/L

Figyelt kérdés
Biztos volt már ilyen kérdés, fejem találtam rá. Arról van szó, hogy már köröbelül egy éve még van és még mindig nem állt be nekem. Valamikor van, valamikor még késik, hamarabb jön, erősebb vagy csak pâr csepp. Ez így normális? Persze még szűz vagyok és Emmi nincs a háttérben. Meg 1-es típusú cukorbeteg vagyok avagy inzulinos és ez megakadályozná? Köszönöm előre a segítséget! 12/L (lány.)

2017. aug. 27. 09:34
 1/5 A kérdező kommentje:
Biztos volt már ilyen kérdésre de nem találtam rá.* Ennél*
2017. aug. 27. 09:36
 2/5 anonim ***** válasza:

Teljesen normalis, 1 ev alatt ritkan all be pontosan. Nyugi!

Mindig legyen nalad betet v tampon, akkor nem erhet meglepetes.

2017. aug. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
16-18 eves korodra kell hogy bealljon.
2017. aug. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagy aggodalomra nincs ok, mert még nagyon fiatal vagy. De azért jobb előre felkészülni mindenre.

A cukorbetegségnek van köze a hormontermeléshez, és hozzájárulhat a cikluszavarokhoz. A cukorbetegséget kezelő orvosodnak mindenképpen mondd el, hogy egyenetlenek a ciklusaid. Ő biztosan tud tanácsot adni, hogy mi a teendő.

Cukorbetegség mellett könnyebben alakulhat ki ösztrogén-dominancia, ami miatt nem áll be a ciklus. Hogy ezt megakadályozd, kerüld a mesterséges adalékokat, tartósítószereket tartalmazó élelmiszereket, és a vegyszeres kozmetikumokat. Használj natúrkozmetikumokat (pl. DM-ben Alverde, Rossmannban Alterra).

A mesterséges édesítők helyett pedig jobb lenne olyan természetes édesítőt választani, amit a cukorbetegség mellett is használhatsz. Eritrit, xilit, ilyesmi megengedett? Sajnos ebben nem vagyok nagyon tájékozott...

2017. aug. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Normális ez még teljesen!
2017. aug. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!